Ochutnat vybrané pokrmy Gourmet festivalu jezdí Zdeněk Bílek do Mikulova od prvního ročníku. Nechyběl ani na tom pátém. V pátek si nechal přinést grilovaného lososa s chřestem či dušenou daňčí svíčkovou na víně. A to na netradičním místě, uprostřed obilného pole.

Spolu s dalšími lidmi si dal menu v restauraci postavené na úpatí Svatého kopečku. „Všechno vypadá fantasticky, barvy ladí a výhled na Mikulov je nádherný," uznal Bílek. Dodal, že pokaždé, když se na Gourmet festival vrací, objevuje další možnosti kombinace krajiny, vína a vybraných jídel.

V přírodě mohl nakouknout přímo pod ruce kuchaře a nemusel kvůli tomu prakticky ani vstát ze židle. Tamní otevřené stanoviště řídil uznávaný šéfkuchař Radek David. „Vaří se nám tady skvěle. Myslím, že máme nejhezčí restauraci ze všech na festivalu. S krásným výhledem do okolí," usmál se velitel kuchyně, zatímco kontroloval přípravu pokrmů.

A přidal další kladný bod. „Líbí se mi přímý kontakt s hosty. Na druhou stranu kvůli tomu musíme pečovat o to, abychom hezky vypadali," zamrkal šibalsky David.

Čekali Hřebejka

Sedm mistrů svého řemesla z národního týmu Asociace kuchařů a cukrářů letos v sedmi restauracích v Mikulově pracuje od pátku do neděle s tématem Co kdysi jedli na mikulovském zámku Dietrichštejnové? Konkrétně se nechali inspirovat letním lovem a kratochvílemi Maxmiliána I. z Dietrichsteina. Na tříchodovém jídelníčku jednotlivých restaurací nechyběla zvěřina, ryby či oku i chuti lahodící sladké dezerty.

Všude, i v rybí restauraci v lomu Mariánský mlýn, vítaly včera návštěvníky „levandulové" hostesky. Do atmosféry fialové barvy se měli ponořit také známé osobnosti.

Organizátor festivalu Petr Marcinčák očekával řadu zajímavých jmen. „Účast přislíbili režisér Jan Hřebejk, herec Tomáš Matonoha i s Lucií Benešovou nebo Helena Vondráčková," zmínil pořadatel.

V hotelu Marcinčák navíc vystavuje akty významný český a slovenský fotograf Tono Stano. „Snímky udělal v Mikulově, domluvili jsme se s ním na výstavě už loni," poznamenal Marcinčák.

Pestrá festivalová menu spolu s víny mohou zájemci ochutnat až do nedělních dvou hodin odpoledne i v hotelech Eliška, Maroli, Zámecké restauraci a restauraci Aquarium Relax.