Pořadatelé připravují soutěže, přehlídku strašidel, diskotéku a hlavně strašidelnou cestu lesem. „A to hned ve dvou verzích. Pro malé děti a strašidelnou verzi pro velké a nebojácné a také pro jejich rodiče. Program začne v sobotu devětadvacátého října v jednu hodinu odpoledne," řekla Opavská, která se stará o chod Hájenky společně s manželem. Další lidé se ujali rolí animátorů a pomocníků.

Hájenka je otevřená teprve od začátku června tohoto roku, ale už si získala své příznivce. „Jsme velmi příjemně překvapení zájmem lidí. Navíc k nám chodí nejen turisté, ale 
k naší radosti se opakovaně vrací i místní," uvedla žena.

Provoz lanového centra zakončí poslední říjnová neděle, pak se zase milovníkům adrenalinu otevře čtrnáctého dubna. „Po celý rok pořádáme také výukové programy pro mateřské, základní i střední školy. Nebo jsme uspořádali několik večerních akcí. Hrála u nás cimbálová či country muzika. Přes letní prázdniny se také uskutečnily příměstské tábory. Ve všem chceme pokračovat. Akce plánujeme s manželem a se vším nám pomáhají desítky animátorů," prozradila jednatelka.