Tvrdí to alespoň pracovní konzultant projektu Martin Fiala z Břeclavi. „Při konzultacích jsme se věnovali kariérnímu poradenství, učili jsme se psát životopis a motivační dopis, společně jsme oslovovali zaměstnance. Oblíbené byly především počítačové kurzy, které lidem se zdravotním postižením pomohly nejen na pracovním trhu, ale i v osobním životě," uvedl Fiala.

Projekt hrazený z evropských peněz se chýlí ke konci. Kromě lidí se zdravotním postižením, potkával Fiala při své práci i zaměstnavatele. „Spolupracovali jsme například s firmou Remedia Plus, s obcí Starovičky nebo s panem Svobodou, který vede občerstvení ve Velešovicích. Radili jsme jim, jak zaměstnat osobu se zdravotním postižením, jak ji vybrat i jak získat mzdové dotace," doplnil Břeclavan.

Kdo nestihl využít nabídku poboček Ligy vozíčkářů do konce března, kdy projekt končí, může se obrátit na pracovníky z Brna nebo ze Znojma. Stejně jako to bylo v případě projektu Agentura 3Z, nabízené služby jsou zdarma. Pro bližší informace lze navštívit webové stránky ligavozic.cz nebo zavolat na čísla 537 021 493 a 777 010 331.