Představuje se na něm například Mikulovanka Ivana Buštová. „Dělat veletrh na tomto místě je naprosto ideální. Novomanželé takové romantické prostředí vyhledávají. Je to hlavně kvůli tomu, že všude kolem nás je plno techniky. Mobily a podobné věci. Mikulov je krásné město a snažíme se jej trochu propagovat," říká Buštová.

V Mikulově provozuje obchod s výtvarnými potřebami a specializací na výrobu dárků ke slavnostním příležitostem. Otevřeno má dva roky. „Právě v přetechnizované době se lidé hodně vrací k ruční tvorbě a vymýšlí originální dárky. Jednak si k nám chodí pro inspiraci a ti, co si neporadí s výrobou, si to nechají udělat," pokračuje žena.

Od veletrhu čeká, že se dostane do podvědomí lidí. A třeba se i stane pravidelnou součástí v programu akcí konaných ve městě pod Pálavou. „Během dvou let si k nám několikrát přišli příbuzní nevěsty pro součást dárku. Třeba krabičku na peníze, aby jí je nedávali jen tak v obálce. Chtěli také košíček na rozsypávání rýže, aby jej neměli pouze v pytlíku. To nás naťuklo k tomu, že bychom se veletrhu mohli zúčastnit," přiznává Buštová.

Vypráví, že akce není pouze pro lidi, kteří mají před svatbou. Naopak. Inspiraci lze získat i pro oslavy narozenin nebo životních úspěchů. „V pátek byl Valentýn, i když ten ještě v podvědomí lidí tolik není. Čeká nás také svátek matek a vůbec příležitostí někoho obdarovat něčím zajímavým je v roce opravdu hodně," je přesvědčená.

Za rok by se do sálu mikulovského zámku ráda vrátila. „Proč? Jednak je to líbivé a navíc se lidé vrací k tomu, že se berou. Už to není tak na divoko jako po revoluci. Věřím, že si k těmto věcem zase najdou cestu," uzavírá Buštová. (