A to díky dotaci od Jihomoravské komunitní nadace, která nedávno vyhlásila grant pro mladé lidi do šestadvaceti let nazvaný Nikdo neví, co v kom dřímá.

„Hlavní organizátor, Rodinný klub Brouček, ví, proč je třeba tyhle akce dělat. Chce tak vychovávat děti svých členů. Nestačí jen říkat, že odpadky se venku nerozhazují. Pokud je někdo rozháže, někdo je musí i posbírat. Protože každý žije v takovém prostředí, jaké si zaslouží, na jakém se podílí,“ vysvětlila jeden z důvodů podpory od nadace její ředitelka Zlata Maděřičová.

Cílem odpolední akce nebyl jen úklid, ale maminky chtěly získat i peníze na nový dětský koutek. Na účtu mají po víkendu už padesát tisíc korun. A nadále oslovují tamní firmy a obyvatele.

„V Moravské Nové Vsi budou mít tedy uklizeno a krom toho i další místo vlídné pro rodiny s dětmi. Další Vlídné hnízdo, jak těmto místům v Moravské říkají, postavené pouze ze zdrojů, které zajistili neziskové organizace. Hosty uklízejícího projektu byli tentokrát klienti terapeutické komunity až z kyjovského Kroku.