Vítězný recept na nepečenou laskominu si mohou vyzkoušet i čtenáři Břeclavského deníku. „Lidé jsou se svými vzorky nápadití. Spousta z nich používá recepty svých babiček. U nás upřednostňujeme zdravou výživu, což znamená používání sušeného ovoce, ořechů nebo rakytníku," říkala majitelka galerie Hana Chybová.

Při užití těchto surovin lze podle ní ušetřit. Ve většině případů si lidé ovoce sami suší a čerpají z domácích zásob. „Někdo si samozřejmě cukroví koupí hotové, ale většinou si alespoň něco udělá sám. Často tím drží tradici a zapojuje také děti, což s udržováním receptů v rodině pomáhá," pokračovala Chybová.

Ačkoliv jsou původně adventní týdny obdobím klidu, v mnoha profesích jde o jedno z časově nejnáročnějších částí roku. A stres narůstá. „V takovém případě se hodí nepečené cukroví, které je možné udělat i za hodinu. Těchto receptů je ale o něco méně, hodně se v nich využívají například ořechy," doporučovala řešení Břeclavanka Jitka Vlasáková, pro niž je příprava vánočních pochoutek pevnou součástí svátků. A nabídla srovnání. „Většina lidí v mém okolí volí klasiku, jako jsou třeba rohlíčky. Jde hlavně o to, že pečené cukroví pak provoní celý byt či dům a navodí atmosféru. Pojídání je až druhotné," sdělila žena.

Stejně jako je pestrá škála domácích receptů, široký výběr nabízejí také obchodníci. Pečou na objednávku nebo připravují krabice s nejrůznějšími druhy. Stačí ukázat prstem a sáhnout do peněženky. Možnost zakoupit si hotové cukroví prodejci nabízí do poslední chvíle. „Počet kupujících se postupně zvyšuje. Dříve se peklo více, ale dnes jsou ženy vytíženější a nemají tolik času. A mnozí také nechávají nákup na poslední chvíli," sdělila jedna z prodavaček, jež se představila pouze jako Hana.

Že čím dál více žen míří pro cukroví do obchodu, vnímá i Břeclavanka Vlasáková. „Všímám si toho zejména u mladších hospodyněk," poznamenala.

tip na zdravé nepečené cukroví
Ingredience
6 hrnků sušených jablek
1 hrnek ovesných vloček
1 polévková lžíce medu
1 čajová lžička mleté skořice

Postup
Sušená jablka namočíme ve vodě až změknou, přebytečnou vodu vymačkáme a pomeleme na masovém mlýnku. K získané hmotě přidáme vločky, med a skořici. Tvoříme kuličky, které ukládáme do papírových košíčků a zdobíme rozpuštěnou čokoládou.

Autorkou receptu je Jiřina Nešporová z Mikulova, vítězka posledního dílu kulinářského maratonu galerie U Ní.