„Akce se koná již popáté," prozradila Miriam Sedláčková, která má společně s manželem Josefem akci na starosti.

Název Tour de sklep se zrodil právě v hlavě Josefa Sedláčka. „Mezi lidmi se název ujal. Ale už má i celou řadu napodobenin," podotkla Sedláčková.

Zima nevadí

Zatímco jinde v okrese vinaři své sklepy s možností ochutnávky lahodného moku otvírají až z jara, Tour de sklep je výhradně zimní záležitostí. Stížnosti na chlad však pořadatelé zatím nezaznamenali. „Doposud jsme s tím problém neměli. Spíše naopak. Vyhovuje to nejen návštěvníkům, ale i vinařům. Akce jim totiž zapadá mezi sezónní práce. Zkoušeli jsme to domluvit v dubnu, ale to byl problém. Mnozí vinaři jezdí po koštech, takže jsme zvolili zimní období, aby na to byl čas," vysvětlila organizátorka.

Její slova potvrdili i samotní majitelé sklepů. „Myslím, že je to lepší, vína jsou mladá. Také se blíží doba koštů. Vína se ochutnají a podle toho se mohou vybrat na výstavy," mínil například zkušený vinař Josef Kudlička, který se vinařství věnuje již padesát let.

V sobotu se přidal k dalším dvanácti vinařům, kteří nechali návštěvníky nahlédnout do svého sklepa. „Začínali jsme s pěti sklepy, ale rok od roku jejich počet narůstá. Letos bylo otevřeno třináct sklepů s nabídkou pětasedmdesáti vzorků," vypočítala Sedláčková.

Akce Tour de sklep přitáhne každoročně do Popic desítky lidí. Někteří přijedou i ze zahraničí. Jako například letos. „Jsou tu účastníci z Rakouska. A samozřejmě jezdí lidé z Čech nebo třeba z Ostravska," přiblížila pořadatelka akce.

Cestu do sklepů najdou ale i Popičtí. „Akce se účastníme již třetím rokem," tvrdili v sobotu odpoledne manželé Svobodní z Popic, kteří se chystali navštívit všechny vinaře.

Tour de sklep si nenechal spolu s kamarádem ujít ani Richard Wíttek z Rájce nad Jestřebí, který si teplotu kolem nuly pochvaloval. „Jednou jsem byl na podobné akci v červenci a po návštěvě několika sklípků to nebylo na slunci nic příjemného. V zimě je to rozhodně lepší," řekl.

Otevřené sklepy však nejsou pouze o koštování připravených vzorků. Dává návštěvníkům možnost dozvědět se informace o práci ve vinohradě nebo výrobě vína. „Nejvíc lidi zajímá, jak se víno vůbec dělá. Překvapí je třeba to, že je rozdíl mezi výrobou červeného a bílého vína," uvedl Kudlička.