Centrum vinobraní vyroste za tamní sokolovnou a v jejím blízkém okolí. O zahájení se tam od devatenácti hodin postará velkopavlovický komorní soubor Musica Animace, jež doprovodí žesťové kvinteto. Domácí hudebníci se představí i v dechové hudbě, která působí pod tamní základní uměleckou školou. Poté už se na pódiu zaskví známý bavič, skladatel, hráč na banjo a mimo jiné i vysokoškolský spolužák Václava Klause Ivan Mládek.

Nesmrtelné hity, které staví na trampské písničce a řádné dávce nadsázky, zahraje jednasedmdesátiletý komik se svým proslulým Banjo Bandem. Linda, Prachovské skály, Brno je zlatá loď či Jožin z bažin pobaví v původní podobě. O jejich vzkříšení v jednadvacátém století se postaraly taneční úpravy party Děda Mládek Illegal Band. Ty na pódia vrátilo i původní Mládkovu sestavu.

Večer za sokolovnou pak uzavře netradiční cimbálová muzika Medicimbal s hosty.

Vinohraní ve Viniu

Davy lidí budou proudit také do areálu vinařské firmy Vinium, kde se odehraje první ročník hudebního festivalu s přiléhavým názvem Vinohraní. Živo tam bude už od půl druhé, kdy festival otevře brněnská rocková partička Tibet. Na ni naváže valašský bigbít kapely Fleret, jež léta koncertovala se zpěvačkou Jarmilou Šulákovou, či žádaná revivalová skupina Legendy se vrací s Petrem Šiškou.

Opravdová legenda českého rocku se zjeví na pódiu s příchodem kapely Katapult s frontmanem Oldřichem Říhou, jenž letos slaví padesát let kariéry s elektrickou kytarou. Byť je z původní sestavy posledním hrajícím členem, energií a nadšením pro hard rock se nenechá zahanbit ani před mnohem mladším bubeníkem a baskytaristou.

Neméně zvučné jméno nese hlavní hvězda Vinohraní, rocková Tublatanka ze Slovenska. Kytarista a zpěvák kapely Maťo Ďurinda si dnes „rande so svojím mestom" dopřeje ve Velkých Pavlovicích.

Sobotní program myslí i na děti, jež do areálu pustí už v deset dopoledne. Dojde i na historické soutěže, lidová řemesla, krojový průvod, dechovku i cimbálku. Vrcholem programu bude Hradišťan Jiřího Pavlici. Na fotbalovém hřišti pak od sedmi hodin večer vystoupí hvězdy pěvecké soutěže X- Factor Martina Pártlová či rocker Jiří Zonyga s Větry z jihu.