Ty by tak po Hustopečích, Břeclavi a Mikulově rozšířily síň řetězce na Břeclavsku.

Informaci potvrdila i starostka města Lenka Grofová. „Skutečně u nás zástupci společnosti byli a ptali se na možnosti. Více však momentálně sdělit nemohu. Vše ostatní je v režii Lidlu,“ uvedla Grofová.

Stejně hovořila i mluvčí společnosti Lidl Zuzana Holá. „Můžeme potvrdit, že ve Velkých Bílovicích bychom rádi postavili novou prodejnu. Projekt je však v rané fázi, tudíž v tuto chvíli nemůžeme poskytnout bližší informace,“ řekla stručně.

Mluvčí také sdělila, že společnost připravuje výstavbu dalších prodejen na jihu Moravy. „V říjnu jsme otevřeli dvou set padesátou prodejnu v Šumavské ulici v Brně. Začátkem listopadu pak po dvou měsících zmodernizovanou prodejnu v Mikulově. Na začátku příštího roku pak otevřeme novou prodejnu ve Vyškově. Tu jsme postavili na místě prodejny původní,“ vyjmenovala mluvčí.

O výstavbě dalších prodejen Lidl v tuto chvíli jedná. „Zmiňovat konkrétní adresy je tak ještě předčasné,“ dodala mluvčí.

Již nyní je jisté, že Lidl bude také součástí nového nákupního centra na okraji Pohořelic ve směru na Znojmo. Prodejnu má otevřít do tří let. Zástupci společnosti se podle tamního místostarosty Patrika Pařila zavázali vybudovat infrastrukturu. „Inženýrské sítě, silnice a chodníky pak Lidl převede po kolaudaci na město,“ upřesnil před časem Pařil.

Z rozšiřující se sítě prodejen Lidl má radost i Veronika Poláchová z Velkých Bílovic. „Chodím tam pravidelně nakupovat. Pokud tedy dojde k tomu, že supermarket postaví i v Bílovicích, budeme s přítelem jedině rádi,“ usmívala se.