Vládnoucí koalici s těsnou většinou totiž ještě v sobotu večer sestavil právě Pro Region vedený starostou Pavlem Dominikem. Bez vítězných „Bobrů“.

Jak se vám skousává to, že podle všeho zůstanete v opozici?

Ještě to nevzdáváme a vyjednáváme. Víc k tomu teď nepovím. Každopádně našim voličům patří dík. Už jsem to říkal, splnili jsme cíl – zisk dvaceti procent hlasů.Stávající koalici Pro Region, ANO a ČSSD podle starosty Pavla Dominika podpořili lidovci, co na to říkáte?

Nechám to bez komentáře. Ale myslím, že lidovci v koalici dlouho nevydrží.

Účastnili jste se po oznámení výsledků povolebních vyjednávání?

Zkoušeli jsme oslovit některé strany i ze současné trojkoalice. Neúspěšně, nemluvili s námi. Jen jsme se dozvěděli, že už je rozhodnuto.Ztrojnásobili jste počet mandátů v zastupitelstvu na šest, nepřebila to však tato hořká zkušenost?

Bohužel se v Břeclavi stává tradicí, že strany a sdružení nerespektují výsledky voleb. Stalo se to již několikrát. Od pana Dominika, vedení ANO a ČSSD ani nepřišla žádná gratulace k našemu úspěchu. Přišlo mi to nevkusné.

Nejlepší volební zpravodajství z vašeho okresu, kompletní výsledky všech obcí, vizitky zastupitelů okresního města, analýzy možných koalic. To vše nejpodrobněji a nejkvalitněji v pondělním vydání Deníku Rovnost.

Zkoušeli jste něco předjednat už před volbami?

Měli jsme nějaká jednání s víceméně všemi uskupeními. Převážně o programu. Dopředu jsme vyloučili spojenectví s komunisty a SPD.

Pokud zůstanete další čtyři roky v opozici, váš hlas bude více slyšet. Budete se dál řídit předvolebním heslem „Kousnu a nepustím“?

Budeme dál aktivní. Navíc máme dobrou pozici pro účast v městských výborech a komisích.