Změnu majitele potvrdila Zdeňka Krátká z břeclavské realitní kanceláře RE/MAX. „Ano, dům je prodaný," reagovala v pondělí Krátká bez dalších podrobností.

Proč se Liga lesní moudrosti rozhodla budovy po více než deseti letech zbavit, nechtěla Eva Weislová z břeclavského oddílu komentovat 
s odkazem na pražské ústředí. Zdůraznila ovšem, že se uvnitř do poslední chvíle scházely desítky dětí. 
„V Břeclavi máme tři oddíly 
a všechny fungují dobře," zdůraznila Weislová.

Podle jejích slov se nyní spolek snaží sehnat novou klubovnu, kterou si vezme do pronájmu. Důvod je zřejmý: rozlehlý dům v centru města byl pro neziskovou organizaci příliš velkým soustem.

co je Liga lesní moudrostiLiga lesní moudrosti je nezávislá samostatná organizace sdružující chlapce i dívky, muže i ženy každého věku se zájmem 
o woodcraft – výchovné hnutí, které vytyčil počátkem dvacátého století americký spisovatel, malíř, přírodovědec a učitel Ernest Thompson Seton.

Podle informací Břeclavského deníku Rovnost uvažují noví majitelé nemovitosti 
o tom, že uvnitř po rekonstrukci udělají byty. Dobrou zprávu pro ně je, že statika budovy je v pořádku.

Už ve čtvrtek bude místostarosta Břeclavi Milan Vojta (ANO) jednat o budoucnosti sousedního EmM klubu. Pojede totiž do Prahy na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, který zchátralou budovu nyní spravuje. „Zajímá nás, jaký bude další osud objektu. Chtěli bychom současné majitele vyzvat k tomu, aby řešili technický stav budovy, která hyzdí centrum města. Byli jsme podívat i vevnitř, nafotili jsme to a paní ředitelce nepovezeme příliš krásné fotky," sdělil místostarosta.

Současně však přiznal, že 
o převzetí nemovitosti nemá radnice zájem. „Pro město by to byla velká zátěž. Chceme ale přispět k smysluplnému využití budovy," řekl Vojta.

Kdysi vyhlášený kulturní klub stát před lety „přihrál" sdružení Česká komora, které se zavázalo, že bude nadále nabízet programy především pro mládež. Nestalo se. Dům chátral, až se dostal do dnešního neutěšeného stavu. Okresní soud proto rozhodl, že se majetek vrátí státu.