Tuto neděli pobaví diváky titulem Faktor Merde z knižní řady Stephena Clarka. Zábavný pohled Brita na francouzské zvyky a rozmary si ve formě Listování nenechá ujít ani samotný autor, s nímž chystané Merdetour ve Valticích zahájí.

Čtyřiatřicetiletý Hejlík, jenž je známý i z televizních seriálů, se na Břeclavsko rád a často vrací. V létě kvůli inscenacím Dvorního divadla v Hlohovci, po zbytek roku s Listováním, kterému se ve valtické Reistně vede díky nezlomné snaze produkční galerie Petry Caulfield.

Začne ve Valticích

Pravidelnost, která z Listování činí literárně – divadelní seriál, divákům přináší nejen pestrý program, ale především tipy na knihy, jež sklízí úspěch ve světě i u nás. Po bestselleru Inferno od Dana Browna, erotických povídkách Zdeňka Merty či romantickém hitu Dobrý proti severáku dojde tuto neděli od čtyř hodin odpoledne na Faktor Merde.

Stephen Clark je britský rozhlasový a komiksový scénárista a spisovatel žijící v Paříži, kterému u nás vychází již pátý díl z jeho knižní řady se známým úlevným slovíčkem v názvu. Po Merde! Rok v Paříži, Už zase skáču přes Merde!, Celkem jde o Merde a Merde Impossible vychází v českém překladu i Faktor Merde.

S Listováním Clarke procestuje republiku již podruhé, s aktuální novinkou začne právě ve Valticích. Návštěvníci se mohou opět těšit na necelou hodinu scénického čtení plného britského humoru a francouzské nonšalance, třicetiminutovou besedu diváků s autorem a následnou autogramiádu.

To, že se valtická Reistna vydala dobrým směrem a daří se jí, potvrzují i další dubnové akce – koncert „zpívajícího právníka" Iva Jahelky nebo beseda s filmovým režisérem Jiřím Menzelem. Kromě koncertů, divadel, výstav a besed nabízí galerie, která funguje už druhým rokem, i setkání gurmetů.

A co se Listování týče, těšit se na něj mohou i v Břeclavi. V programu pravidelných Divadelních nedělí dojde v květnu na úpravu bestselleru Tomáše Sedláčka Ekonomie dobra a zla, v létě pak na pravidelná Listování pro děti. Aby měli diváci ke knihám blíž, budou je netradiční čtení bavit na dvoře tamní knihovny.