Břeclav totiž hostí jednu ze skupin Memoriálu Ivana Hlinky, v níž se v Alcaplast aréně střetnou čtyři reprezentační týmy hokejistů do osmnácti let. A v závěru memoriálu čekají na návštěvníky také dva zápasy Komety Brno.

„Chtěli jsme rozšířit nabídku Břeclavských Benátek a nalákat místní. Takže nás napadlo, že by si lidé především ze Staré Břeclavi mohli cestu na zimní stadion zkrátit,“ popsala důvod nové linky manažerka Lodní dopravy Monika Vintrlíková.

První zájemci mohli využít loď už v neděli, kdy na stadionu vyzvali čeští reprezentanti v přátelském zápase Spojené státy americké. Už i na tento zápas se vydala menší skupinka fanoušků.

„Akci jsme nezvali Hokejové Benátky a loď Sámo sváží zájemce ze zastávky Veslák a Švahleny do Kančí obory. Je to extra linka pro fanoušky, která pluje tak, aby byla na místě půl hodiny předem. Po zápase zase jede zpátky,“ vysvětlila manažerka podstatu týdenních plaveb s tím, že z Poštorné mohou fanoušci plout běžnou linkou na lodi Jitka. Na lodi Sámo však mají především možnost zakoupit si i lístky na zápas, a nemusí tak stát případné fronty u stadionu.

„Jsme touto novinkou potěšení, vítá to jak klub, tak i zástupci zimního stadionu. Myslím si, že pro lidi to bude velice příjemné zpestření dne. A mnohým lidem právě ze Staré Břeclavi to určitě i zkrátí cestu na stadion,“ byl s cestováním lodí spokojený místopředseda břeclavského hokejového klubu Zdeněk Petr.

Z přístaviště Veslák vyplouvá loď Sámo na odpolední zápasy pět minut po půl třetí, na večerní pak pět minut po šesté hodině. Zpátky se vydává po zápase, a to ve tři čtvrtě na šest a o půl desáté. V případě dřívějších zápasů se tím řídí i plavba.