Trasa povede zDolních Věstonic do Šakvic splánovaným mezipřistáním vPavlově. „Odkoupili jsme jedno přístaviště a druhé vsoučasné době budujeme. Provádíme také měření. Mapujeme časy, hloubky a překážky na trase. Už tento pátek dopoledne chceme zahájit zkušební jízdu, na které svezeme první návštěvníky,“ uvedl provozovatel lodní dopravy Jan Maděřič.

Podle jeho slov by měla plavba z Dolních Věstonic do Rakvic trvat přibližně hodinu. Vedení společnosti Lodní doprava má vúmyslu čtvrtou trasu do budoucna také rozšířit. „Rádi bychom využili přístaviště ve Strachotíně nebo místo u výpustě zNových Mlýnů, pravděpodobně u Milovic. Chceme zavést přepravu kolem celého jezera. Mohli by jí využívat turisté, cyklisti i rybáři,“ přiblížil Maděřič.

Společnost už tradičně vozí zájemce na třech trasách. První vede po Nových Mlýnech z autokempu Merkur v Pasohlávkách do Brodu nad Dyjí. Po druhé se zájemci plaví po Dyji z areálu břeclavského veslařského klubu na Janův hrad. Třetí trasa, opět po Dyji, vede od kulturního domu vBřeclavi na Pohansko. Poslední zmíněná trasa nebyla ale vletošní turistické sezóně spuštěna zdůvodu regulace řeky.