Nejvýrazněji vyčnívá počet usmrcených. Zatím v před rokem se v policejní statistice objevila číslovka čtyři, letos je to nula. „V první polovině letošního roku evidujeme mírný pokles dopravní nehodovosti ve srovnání se stejným obdobím loňského půlroku. Letos jsme šetřili dvě stě dvě dopravní nehody," uvedla mluvčí policistů na Břeclavsku Kamila Haraštová.

Alkohol sehrál roli ve třiceti případech, kdy byl pod vlivem řidič. „Z uvedených čísel mají svůj velký podíl nehody, kdy se řidiči střetli se zvěří. Takových případů máme letos dvaačtyřicet," podotkla mluvčí.

Mezi nejčastější příčiny nehodovosti lze již tradičně zařadit nesprávný způsob jízdy, rychlost a nedání přednosti. „Věříme, že řidiči budou zodpovědní hlavně v době probíhajících prázdnin. Doufáme, že se vyvarují konzumaci alkoholu před jízdou a budou brát velký ohled zejména na děti které si začínají užívat dvouměsíčního volna," dodala Haraštová.

Zatím poslední závažnější havárie se stala v pondělí Hruškách. Do stromu tam narazil dvaaosmdesátiletý muž za volantem Škody Fabia. Lékaři ho převezli do nemocnice v Brně.