„Soubor vznikl povětšinou ze členů vokálního ansámblu Solia. Lidé do něj přešli, protože chtěli dělat divadlo. Jelikož máme mnoho přátel hudebníků, skladatelů a textařů, začali jsme se věnovat autorským muzikálům,“ popisuje začátky pětadvacetiletý režisér a scénárista souboru Ivo Kovařík.

Loutky bez nitek tvoří desetičlenný tým mladých lidí, z nichž nejmladšímu je šestnáct a nejstaršímu pětatřicet let. „Začínali jsme v roce 2004, kdy vznikl první muzikálový příběh Jsem, kdo jsem. Ten jsme hráli dva roky a pak jsme od roku 2006 připravovali muzikál Pírko z anděla,“ říká Kovařík.

Jak popisuje, „tato hra je o partičce mladých lidí, vlastně o nás, která se rozhodne, že si zahraje divadlo o svém přátelství. Časem se jim začne všechno zvrtávat a přestávají rozlišovat divadlo a realitu.“ Muzikál Pírko z anděla je podle něj velmi rozsáhlý, co se týče hudby. Nabízí klasický muzikál, hip hop či rock. „Je udělaný tak, aby se líbil všem lidem,“ dodává Kovařík.

A jaký je o hru Pírko z anděla mezi lidmi zájem? „Dvě představení už jsou vyprodaná. Lidé už nás znají a těší se na to. Jsou určitě rádi, že na jižní Moravě vzniklo něco autorského,“ míní Kovařík. Autorské je ve hře opravdu vše. Od scénáře po písničky a texty. „Máme nahraných patnáct nástrojů od našich profesionálních přátel z JAMU, se kterými spolupracujeme,“ říká Kovařík.