Na většině pravé části sjezdovky leželo v pondělí zhruba čtyřicet centimetrů, místy až metr. „Od třicátého prosince zasněžujeme dnem i nocí, snažíme se využít každou hodinu. Zatím se soustředíme jen na pravou část svahu. Až budeme mít jistotu, že máme sněhu dost a vydrží, můžeme pokračovat dál. Ideální by bylo, kdyby alespoň tři čtyři noci ještě mrzlo," informoval Stávek.

Podle něj byl zvýšený pohyb lyžařů z okolí, které umělá hmota předtím příliš nelákala, znát už o víkendu. „Zájem byl 
v sobotu i v neděli, všichni byli natěšení na sníh. Přijíždějí i lidé, kteří se chystají na hory. Na rozlyžování jim to tady úplně stačí," řekl předseda tělovýchovné jednoty Sokol Němčičky, která areál provozuje.

Mezi návštěvníky nechyběl například Michal Tetur z Velkých Bílovic. „Jak jsem viděl, že je v Němčičkách sníh, hned jsme vyrazili. Máme dvě dcery, učí se tu už druhým rokem lyžovat. Sjezdovka byla výborně upravená, super," chválil provozovatele Tetur, který jezdí do Němčiček za lyžováním každoročně už od svých osmi let. S rodinou i bez ní.

Jen letos absolvuje na sjezdovce mezi vinohrady lyžařské kurzy o víkendech 380 dětí. Od pondělí navíc přibyly ve všední dny školy, kterých se v Němčičkách vystřídá bezmála dvacet. „Co se týče škol, od ledna do konce února máme všechny termíny obsazené," sdělil Stávek.

V areálu má nyní plné ruce práce desítka lidí. Plus lyžařští instruktoři. „Já už to časově nezvládám, ale nahradila mě moje dcera Karolína, která na svahu učí děti lyžovat. Je fajn, že tam ta sjezdovka je," ocenila také Břeclavanka Kamila Benčová, která dělala 
v Němčičkách instruktorku lyžování plných osm sezon.

Dospělé lyžaře přijde jedna jízda na vleku od šesti do deseti korun, podle počtu zakoupených bodů. U dětí je to méně. „Ve všední dny můžou zájemci přijet lyžovat od devíti hodin ráno po celý den. Máme tady sice školy, ale veřejnost má přednost. V sobotu 
a v neděli je svah lidem k dispozici od jedné hodiny odpoledne. Teď, když zasněžujeme, končíme o půl páté, ale už brzy nabídku doplní i večerní lyžování při umělém osvětlení," slíbil správce areálu.

Němčičský svah s nadmořskou výškou pouhých 180 metrů je jednou z nejníže položených sjezdovek ve střední Evropě. Dlouhý je 350 metrů.