„Dnes a denně slýchávám 
o aktivitách města v bývalém cukrovaru, které zahrnují
i nové dopravní hřiště. A najednou přijde dotaz, jestli jim uvolníme naše prostranství, aby mohli vůbec dělat dopravní akci pro děti," kroutil Urban hlavou.

A pokračoval. „Samozřejmě jsme vyšli vstříc a poskytli pozemky bezplatně. Předpokládal jsem ale, že hřiště je hotové a funkční," zopakoval.

„V Břeclavi je nové dopravní hřiště? To vůbec nevím," divila se i učitelka Miroslava Knéslová, která přijela s dětmi z hlohovecké školy.

„Dopravní hřiště u cukrovaru je sice zkolaudované, ale kolem je teď staveniště. Pořádat tam dopravní soutěž by bylo za tohoto stavu nedůstojné a myslím i nebezpečné," vyjádřil se místostarosta města Luboš Krátký (ODS).

Kritika: bez zázemí

Podle vedoucího břeclavského odboru dopravy Romana Konečného navíc v areálu cukrovaru zatím chybí prostor pro překážkovou dráhu, která ve čtvrtek vznikla na parkovišti za kulturním domem.

„S hotovou cyklostezkou a dalším zázemím už budeme příští rok soutěž určitě pořádat na novém dopravním hřišti," ujistil Konečný.

Kritici ovšem namítají, že prostory pro psaní testů, které letos poskytl školákům kulturní dům, budou v areálu cukrovaru chybět i za rok. Stejně jako dostupné toalety.

„Na jedné straně chápu, že cukrovar je dnes staveniště,. Na straně druhé stálo nové dopravní hřiště nemalé peníze a ukazuje se, že je to nevyhovující řešení, protože neskýtá žádné zázemí pro děti. Těžko si dokážu představit, jak to chtějí do budoucna řešit," řekl třeba Břeclavan Milan Vojta, který je předsedou okresní organizace ANO.

„Není problém vybudovat zázemí v cukrovárenských halách, které jsou kousek. Nebo i nový objekt," naznačil možné řešení Krátký.

Nedávno dokončené nové dopravní hřiště v areálu cukrovaru stálo více než 1,3 milionu korun. Jihomoravský kraj na ně přispěl Břeclavi částkou 800 tisíc korun.