„Chceme lidem ukázat různé tváře města a jeho pohostinnosti. Zároveň je to ideální příležitost ocenit ty, kdo ho skvěle reprezentují,“ říká ředitelka společnosti Mikulovská rozvojová Petra Eliášová.

Páteční odpoledne odstartuje cimbálová muzika Klaret, která bude hrát až do večerních hodin. Noc bude patřit otevřeným památkám a speciálním prohlídkám u příležitosti Muzejní noci, která nabídne mnohdy nepřístupné části mikulovských historických dominant.

Hlavní část oslav organizátoři připravili na sobotu. Dopoledne ožije Náměstí vystoupením dětí z Domu dětí a mládeže a z mikulovských školek, následovat bude dětský pěvecký sbor. Na stanovištích v centru města se také budou konat zábavné hry pro děti i rodiče. Mladí návštěvníci, kteří se úspěšně zúčastní různých soutěží. získají ocenění od starosty města. „Je pěkné, že i když jde o soutěže pro děti a pouhé pobavení, dostane se pocty od starosty města. Všichni jsme si díky tomu rázem tak nějak blížeji,“ dodává Iva Perkausová, jejíž dcera chce na slavnostech závodit.

Večer ovládnou město kapely Jazzpetit, šumperská pop-rocková skupina Trocha klidu nebo populární pražská skvadra Vltava.