„Malé zpěváčky doprovázela cimbálová muzika Břeclavan s primášem Frantou Blažkem a na úroveň soutěžících zpěváků dohlížela odborná porota v čele se známým primášem Janem Kružíkem, kterému sekundovaly zpěvačky Ludmila Kobzíková a Marta Tesaříková. Pořad moderovala Zuzana Melicharová a v přestávkách mezi kategoriemi vystupoval Břeclavánek," uvedl folklorista Jaroslav Švach.

Děti soutěžily ve třech kategoriích dle věku. V první kategorii, která není postupová, ocenili porotci všechny děti. V kategorii zpěvaček do osmi let získaly první místo Dagmar Pavlíková z Tvrdonic a Adéla Sobotková z Moravské Nové Vsi. Nejlepším zpěváčkem v této kategorii se stal Martin Koníček z Charvatské Nové Vsi.

„Vítězové ze druhé a třetí kategorie postupují do oblastní soutěže, která se koná 21. dubna v Lužicích. Ve druhé kategorii dívek do jedenácti let zvítězila a postoupila Iva Gorčíková z Valtic a z chlapců Tomáš Harvánek z Břeclavi," sdělil Švach.

Ve třetí kategorii děvčat do patnácti let postoupila Jasmína Láníková z Bulhar. V kategorii chlapců soutěžil pouze Zdeněk Král z Moravského Žižkova, který získal cenu poroty.