Divokej Bill už v Břeclavi vystupoval dvakrát. Zvete sem tedy jen osvědčené kapely?
To taky. Snažím se ale přivézt i zcela nové skupiny. Lidé v Břeclavi jsou trochu specifičtí v tom, co poslouchají. Většinou až po roce si všimnou, že v Česku hraje nějaká dobrá kapela. Třeba teď některá rádia pořád mluví o skupině Eddie Stoilow a tady ji zatím skoro nikdo nezná. I ty bych v Břeclavi rád viděl.

Nechcete tedy riskovat, že by na pro Břeclavany neznámou kapelu nikdo nepřišel?
O risk mi ani tak nejde. Já jsem třeba začal s kapelou Clou, která tady Na Obecní hrála už v roce 2006. A Divokýho Billa jsem sem taky přivezl já. Nikdo tady kapelu neznal. Teď zahraje opět v dubnu.

Jaké plány máte na tento rok? Sliboval jste další koncert skupiny Kabát. Přijede?
Na začátek července připravujeme velký festival pod břeclavským zámkem. Tentokrát bude dvoudenní a přijede například Kryštof, Suppport Lesbiens, Mig 21, Desmod a mnoho dalších. Rád bych pozval i Tři sestry, Nightwork. Co se týče Kabátů, to je zatím v jednání. Chtějí totiž letos vydat desku, se kterou by na podzim jeli halové turné. Takže v tom případě by v Břeclavi letos nehráli. Ale zatím není nic definitivní.

A máte za Kabáty náhradu?
Jednám taky se skupinou Elán. Takže si myslím, že se s jednou z těchto skupin domluvím. Jsem ale přesvědčený, že i na už přislíbené kapely by přišlo velké množství lidí. Bez Kabátů počítám tak šest tisíc, s nimi bych byl rád za patnáct tisíc návštěvníků.
Takové složení kapel na jednom festivalu už vypadá, že je Břeclav snad velkoměsto…
Je pravda, že mi trvalo hodně dlouho, než jsem si získal náklonnost tolika skupin. A především pak Kabátů. Dostat je do Břeclavi byla moje životní touha a dřina.

Je ještě nějaká skupina, třeba zahraniční, kterou byste rád Břeclavanům přivezl?
Jsem patriot české a slovenské muziky. Není pro mě problém sem dostat i některé zahraniční kapely. Ale myslím si, že tady máme ještě pořád hodně dobrých kapel. Chci Břeclav naplnit takovými jmény, za kterými by jinak museli lidé jezdit daleko.

Připravujete i něco nového s Jirkou Zonygou?
Chtěli bychom udělat velké vánoční turné a desku s Vlastou Redlem. Chystáme i sólovou desku. Jinak Jirka teď hraje ve čtyřech muzikálech a bude jezdit i s Amforou. Ale určitě se také představí na festivalu v červenci.