Osmdesát manažerů a supervisorů skupiny ČEZ včera zbořilo mýty o uhlazených a akurátních džentlmenech v oblecích a kravatách. V teplácích a svetrech včera sbírali hrozny ve vinicích vinařství Gotberg v Popicích.
„Motivační a komunakační programy mají za úkol stmelit nově vzniklé kolektivy, aby seti lidé poznaly a mohli pak lépe spolupracovat. Vymyslela je pražská firma Česká cesta a my jsme to přenesli sem do vinic. Protože jak sepracovníci různých firem, kteří k nám jezdí, chovají k vínu, musí se chovat i k ostatním v kolektivu. Je to zajímavá myšlenka,“ sdělil Miloš Černohorský z vinařství Gotberg. Jak řekl, v zimě jim ve vinohradu pracovali Němci, nedávno dělali zelené práce Francouzi. „No a teď tady máme manažery z ČEZu. Pro ně je to zábava a nám to pomůže. Aspoň nemusíme najímat tolik brigádníků,“ pochvaloval si Černohorský.
Valná většina z manažerů viděla vinohrad pouze na fotce, proto odborníci nejdříve „brigádníky“ poučili, jak se hrozny sklízí. „Vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu. Řekli nám, že se máme venkovně obléct a doneslo se ke mně, že snad budeme někde pobíhat. Že to ale bude mezi řádky, to jsem netušil. Beru to jako bramborovou brigádu. Nikdy dřív jsem něco podobného nedělal, ale docela se mi to líbí,“ řekl se smíchem Roman Janda z Plzně. „Člověk pozná své kolegy z úplně jiné stránky než v práci. Jenom si myslím, že pro ženy musí být bedny plné hroznů těžké a mají co dělat, aby je unesly,“ dodal.
Manažeři sbírali hrozny odrůdy Pálava, večer si pak každý z nich mamaloval vlastní etiketu. „Gotberg víno nalahvuje, manažeři se sem za pár měsíců vrátí a každý si na láhev nalepí právě tu svoji etiketu, kterou jim necháme počítačově zpracovat. Pak si mohou víno nechat jako památku na Popice, nebo je věnovat některému ze svých kolegů,“ uvedl ředitel České cesty Jiří Urban…