„Ve vinohradě jsem poprvé v životě. Je to pro mě obrovský zážitek a možnost, jak se seznámit a skamarádit s novými lidmi, se kterými budu spolupracovat,“ pochvaluje si jednodenní výlet do vinic u Popic Szabová.

Jak řekla, vůbec nevěděla, kde bude mít společný pracovní a seznamovací výlet svůj cíl. „Někdo říkal, že pojedeme na Moravu do vinohradu, ale co tam budeme dělat, to jsme nevěděli. Jenom nám řekli, že si máme vzít sportovnější venkovní oblečení. Že ale budeme sbírat hrozny, to mě ani v nejmenším nenapadlo. Myslela jsem, že třeba budeme ochutnávat vína přímo v terénu. Je to ale příjemné odreagování od práce a všeho toho shonu,“ popisuje Szabová, jak se její představy lišily od skutečnosti, která na ni v Popicích čekala.

Hned prních několik hlav vinohradu na ni ale nachystalo nemilou nástrahu. Pořezala si prst nožíkem na hrozny. „To si zase budou všichni myslet, jak jsem nešikovná. Mně se vždycky něco stane, právě když je to nejmíň vhodné a ostatní mi to pak připomínají ještě půl roku,“ směje se supervisorka. Její bolístka na prstu ale okamžitě dostala slušivý obleček z obvazu. „Je fajn, že se o nás nešiky aspoň někdo dokáže postarat, když už si nedokážeme dát pozor,“ nemůže si vynachválit Szabová. „Hlavně mi neustříhněte nehet! Ten byl drahý,“ říká se smíchem zdravotníkovi.

Zatím se prý s žádným z kolegů z jiných měst pořádně seznámit nestačila. Doufá, že se jí to povede večer při společném programu a malování etiket na svá vína. „Myslím, že tam nás čeká kopec zábavy, kterou v práci jen tak nezažijeme,“ doufá Szabová.