Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo minulý týden v prostorách Knihovny Václava Havla, ocenění si převzaly i další tři pracovnice Charity. Pro představu v Charitě Česká republika pracuje přibližně 1600 zdravotních sester.

Nad akcí převzala záštitu první dáma České republiky Eva Pavlová společně s ředitelkou odboru ošetřovatelství a nelékařských povolání a hlavní sestrou České republiky Alicí Strnadovou. Svojí účastí přítomné poctil i apoštolský nuncius arcibiskup Jude Thaddeus Okolo. Celým odpolednem přítomné provedli moderátoři Martin Šimek a Světlana Witowská.

Martina Balgová v současnosti pracuje v kanceláři Domácí zdravotní péče v Břeclavi, kde poskytuje technickou a odbornou pomoc sestrám v terénu. Mimo to komunikuje s rodinnými příslušníky, pacienty a lékaři, plánuje směny a hlídá dokumentaci.

Dříve pracovala jako zdravotní sestra pro Charitu, po práci v terénu se jí dle jejích slov občas zastýskne, nicméně dělá, co je potřeba. Před charitní činností má za sebou dlouholeté zkušenosti jako zdravotní sestra v břeclavské okresní nemocnici.

„Chybí mi ten kontakt s pacienty, vidět, jak se zotavují, že naše péče má smysl. Ale také vidím, jak moc je potřeba to, co dělám tady za tím stolem“

K práci v terénu se každopádně čas od času vrací. „Jsou situace, kdy k pacientům vyrazím i já. Často tehdy, když kolegyně onemocní, ale také proto, že je potřeba ukázat nějaký postup, zaučit novou kolegyni a podobně. Chybí mi ten kontakt s pacienty, vidět, jak se zotavují, že naše péče má smysl. Ale také vidím, jak moc je potřeba to, co dělám tady za tím stolem. Nároky na péči sester v terénu se stále zvyšují, přibývají pacienti, úkony, ale i papírování a formality. A my to tady jako tým zvládáme na výbornou,“ uvedla Martina Balgová.

Skvělou práci břeclavského týmu potvrzuje i nominace dalších tří pracovnic, jmenovitě Hany Hrubé, Broni Pitrové a Hany Mucalové. Oblastní Charita Břeclav vyjádřila Martině Balgové obrovský vděk a pochvalu. Spolupracovnice oceňují její lidskost, upřímnost, nápomocnost či nadhled.

close Martina Balgová z Břeclavi získala cenu Zdravotní sestra roku 2024. info Zdroj: se svolením Martiny Balgové zoom_in Martina Balgová a spolupracovnice na vyhlášení.

Tamní ředitel Josef Gajdoš gratuloval se slovy: "Marti, jsme na Vás náležitě hrdí, přijala jste právem takové krásné ocenění za Vaši letitou práci v Domácí zdravotní péči, kterou vykonáváte odborně, spolehlivě, zodpovědně a vždy s úsměvem. Děkujeme Vám, že patříte právě vy do naší břeclavské charitní rodiny."