„Tento rok má obchůzka devět zastávek. Víc už bychom nestihli. Když jsme začínali, chodilo asi dvacet masek a všechno bylo na bedrech rodin pořadatelů. Teď je o akci obrovský zájem, lidé se sami hlásí, abychom se u nich zastavili,“ pochvaloval si předseda pořádajícího Slováckého krúžku Milan Studený.

Podle něj se mají letos přihlížející na co těšit. Maškarní přehlídka by totiž měla být jedna z nejpoutavějších za poslední léta. „Řekl bych, že půjde o vůbec největší fašankovou veselici na jižní Moravě. Navíc se budeme od ostatních měst odlišovat, protože lpíme na tradicích,“ poznamenal Studený.

V průvodu tak budou k vidění jen tradiční masky. „Žádného hokejistu nebo postavičku z amerického seriálu nikdo neuvidí. Nechceme jít ani cestou sousedního Rakouska, kde se třeba parodují politici tamních spolkových republik,“ vysvětlil předseda Slováckého krúžku, jemuž ovšem dělají posledních pár dnů starosti rozmary počasí.

„Já jen doufám, že všechno proběhne tak, jak plánujeme. Velkou překážkou by určitě bylo, kdyby hustě pršelo. Sníh nám nevadí, ale kdyby opravdu hodně sněžilo, nebylo by to pro nás také ideální,“ poznamenal.

Maškarní přehlídka odstartuje od poštorenského kostela ve třináct hodin. Odtud se vydá na plánované zastávky. Akce skončí v poštorenském kulturním domě, kde také proběhne večerní fašanková zábava s tradičními tanci a půlnočním pochováním basy.