Už v devět hodin ráno začíná fašanková obchůzka na mikulovském náměstí. Svůj program tu předvede národopisný spolek Pálava. K dobré náladě i k tanci zahraje dechová hudba Mikulovanka a cimbálová muzika Kolík. Na osmnáctou hodinu připravili pořadatelé pásmo pochování basy v hotelu Galant, kde vystoupí národopisný soubor Pálava a Pálavští senioři.

Další sobotní mikulovský fašank, tentokrát v Eat–art galerii, nese podtitul Svátky obžerství. Program se zabijačkovými dobrotami a masopustními koblížky začíná v pravé poledne a pokračuje i v neděli ve stejnou dobu. Masky v galerii přivítají pálenkou.

Karnevalové veselí zaplaví také pasohlávecký kulturní dům. I tady se koná tradiční sobotní masopust. Tanečnímu večeru, který začíná v osm hodin, bude předcházet průvod masek obcí. K tanci a poslechu hraje Zbyněk Hroudný z Vlasatic. Chybět nebude ani pochování basy.

Pestrý program nabídne rovněž premiérový Hustopečský masopust na Turhandlích, který startuje v sobotu v deset hodin dopoledne. O hodinu později zavoní tradiční zabijačka se zabijačkovou polévkou zdarma. V poledne se otevřou sklepy a uskuteční se košt vín, který potrvá až do večera. Od dvou hodin bude hrát cimbálová muzika, od devatenácti hodin pak country. V devět hodin večer masopust završí oldies party ve vinárně.