Ve stáncích zástupci minipivovarů čepují svoje chmelem provoněné nápoje. „Na poslední chvíli se přidaly i Bratčice či brněnský Dragonfly," uvádí jeden z pořadatelů události, která je součástí břeclavských Moravských dnů, Petr Vlasák.

Dále nechybí například pivo z břeclavského Frankies, Pivovar Moravský Žižkov, Pivovar Dalešice, Maxmilian Kroměříž či Hradní pivovar z Hustopečí. „Letos jsme tady poprvé. Čepujeme Hradní dvanáctku světlou, Hradního rubína jedenáctku polotmavou a Hradní desítku světlou," jmenuje hustopečská sládková Marcela Matochová.

SPOKOJENÉ ÚSMĚVY

Úsměvy na tvářích milovníků piva naznačují, že jsou s nabídkou nadmíru spokojení. Co nejvíce druhů přijela ochutnat také parta z Velkých Bílovic. „Jsem tady už zhruba potřetí. Některé minipivovary mají větší nabídku než minulé roky, takže je to lepší. Mám rád všechna piva, která jsou něčím speciální. Takže například svrchně kvašená, která mají speciální typy chmelu," říká Jakub Hemza.

Se svými poznatky se přidává i Petr Zemánek. „Už jsem ochutnal Matušku či Rampušáka. Vybíráme si spíše pivovary, které jsou od nás dál," doplňuje Zemánek.

Degustační přehlídku opět doprovází hudební program plný rocku a blues. Na pódiu se postupně střídají kapely Beňa & Radványi, Marius Dobra Band, Banda Americano, Větry z jihu či mikulovští Chameleon Groove. Taky s pivem.