Česnek medvědí je znám také pod lidovými názvy divoký česnek či lesní česnek. „Název medvědí česnek dostal po medvědech, pro které je vyhledávanou pochoutkou po probuzení ze zimního spánku a slouží jim na pročištění celého těla," uvádí Petrásek.

Má stejné vlastnosti jako kuchyňský česnek, ale jeho účinky jsou mnohem větší. „V tomto jarním období zcela nahradí dnes drahý česnek dovážený z Číny. Jeho chuť je jemná a pikantní. Jeho předností je, že chutná a voní po česneku, ale konzument není po česneku cítit. Konzumují se mimo květů celé listy i se stonkem a také cibulky, které nevytváří stroužky," vyjmenovává možné využití Bořečan.

Rostlina byla už od minulosti známá jako léčivá. „Znali ji Keltové, Germáni i Slované. Keltové z Walesu tuto rostlinu uctívali, jedli ji před bitvou, aby se tímto způsobem posílili před bojem. Archeologové si povšimli, že se hojně vyskytuje v místech původního osídlení," popisuje muž.

Medvědí česnek roste u Břeclavi na stech metrech čtverečních.

Tak jako česnek kuchyňský, tak i medvědí nepokazí žádný pokrm. „Je možné jej použít na chleba s máslem, do všech druhů pomazánek, do polévek, na brambory i masa," upozorňuje čestný prezident Kravihorské republiky.

Pro využití jeho chuťových i léčivých vlastností je nutné jej konzumovat syrový. „Sušením tyto vlastnosti ztrácí. Je prokázané, že v něm dřímají mohutné léčivé účinky. Je používaný na jarní pročišťovací kůry, funkce žaludku střev, žlučníku a jater. Pomáhá také snižovat vysoký krevní tlak, cukrovku a cholesterol," dodává Petrásek, který také v jarních měsících vyráží s košíkem do lesa.