Po roční pauze chtějí v programu ukázat ladnost ženské krásy v jedinečném spojení s českým a moravským vínem.

Moderátorského žezla se chopí od osmi hodin večer na prostranství pod rozhlednou Dalibor v Zaječí Leoš Mareš. „Chtěli jsme přijít s něčím novým oproti předešlým dvou ročníkům, a to jak pro dívky, tak pro veřejnost. Proto jsme se rozhodli celou soutěž propojit s koncerty, kde se dívky představí veřejnosti," nechal se slyšet ředitel soutěže David Hladký.

Pořadatelé zároveň využili termínu soutěže. „Chtěli jsme lidem z okolí nabídnout venkovní koncerty v letních měsících mimo vinobraní. Vybrali jsme schválně rozdílné hudební styly. Od popu přes rock či cimbál, aby si lidé vybrali podle žánru a mohli dívky poznat ještě před velkým finále," řekl Hladký.

Na sobotní akci si tak kromě hudby v podání Michala Davida mohou návštěvníci prohlédnout už kompletní dvanáctku finalistek a pomalu si vytipovat svoji favoritku. „Dívky čeká na začátku megatour rozhovor s Leošem Marešem. Bude to pro ně první větší zkouška," uvedl ředitel.

Další koncerty jsou naplánované na červenec a srpen. Vystoupí na nich legendární Olympic nebo Chinaski.

Finálový galavečer, kde vyberou a korunují novou držitelku titulu Miss víno, se uskuteční pátého září.

Večerem v zámeckých jízdárnách ve Valticích bude provázet opět Leoš Mareš a s hudebními čísly vystoupí například Pavol Habera či Marek Ztracený se svojí kapelou.

Kromě blížícího se startu koncertů je zahájené již hlasování pro Miss sympatie. Bližší informace o způsobu hlasování a výhrách pro nejvíce hlasujícího je na webových stránkách www.miss-vino.cz.

termíny akcí

sobota 13.6. (20.00)

koncert Michala Davida a rozhovor dívek s Leošem Marešem v Zaječí pod rozhlednou Dalibor

sobota 4.7. (20.00)

koncert Olympicu, finalistky se představí v šatech Elisha Mode v Zaječí, pod rozhlednou Dalibor

pátek 7.8. (20.00)

koncert Chinaski, finalistky čeká somelierská disciplína v Zaječí pod rozhlednou Dalibor

pondělí 17.8.

fashion day v Aqualandu Moravia v Pasohlávkách

sobota 5.9. (19.00)

finále (volná disciplína, rozhovor, přehlídka v plavkách, defilé ve společenských šatech), vystoupí Pavol Haber, Marek Ztracený, moderuje Leoš Mareš v zámeckých jízdárnách Valtice