Čtyřiačtyřicetiletý muž, který učí na základní škole, si koupil auto a nechal ho pojistit. „Všiml jsem si, že v prospektech je i nějaký leták o soutěži. Ale až v prosinci jsem se na internetu dozvěděl, že je uzávěrka. Zjistil jsem, že se to týká i mě. Našel jsem si odpověď na otázku a poslední možný den jsem lístek odevzdal,“ říká šťastný výherce.

„Opravdu jsem si myslel, že vyhraji. Žena mi to sice rozmlouvala, abych se nehlásil, co s tím budeme dělat. Na to jsem jí řekl, že až to vyhrajeme, tak uvidíme,“ popisuje.

Z výhry má velkou radost. Nic tak velkého podle svých slov ještě nikdy nezískal. O to větší to pro něj bylo překvapení, když mu volali do zaměstnání a oznámili mu šťastnou novinu. „Žáci mi taky gratulovali, měli z toho radost,“ usmívá se.

„Když jsem to porovnal například se sportkou, tak šance byla dost vysoká. Těch pojištěných přece zase nemohlo být tolik,“ dodává.

Samozřejmě počítá i se závistí ve svém okolí. „V dnešní době určitě. Chce to dobrou pojistku, havarijní a proti krádeži,“ dodává s úsměvem Jirásek, který byl jedním z deseti šťastných výherců osobního automobilu v České republice.