„Hřiště vyrůstá za Jedličkovým směrem k rybníkům. Jde o prostor, kde jsme měli navážku hlíny, starou zeminu. Nebylo to moc vzhledné prostředí, byly tam náletové dřeviny a podobně. Proto jsme přemýšleli, jakým způsobem ho zkulturnit tak, abychom zeminu nemuseli odvážet, a aby to nestálo obec moc peněz a práce. No a napadlo nás právě takové hřiště,“ vyprávěl bořetický starosta František Petrásek.

Ochránci přírody vytrhávali invazní boryt barvířský.
S vytrháváním borytu na Děvíně pomohli v době koronaviru i cizinci

Některé stromy a keře tamní vykáceli, jiné naopak dosadili. „Příprava nám zabrala docela dost času. Jde totiž o záplavovou oblast a potřebovali jsme vyjádření Povodí Moravy. Čekali jsme také na schválení stavebním úřadem a hygienou. Po roce a půl, co se nám vše povedlo sehnat, jsme začali budovat,“ popsal Petrásek.

Ilustrační snímek
Mladík havaroval na motorce. Poranil si záda

Hřiště, které nebude uzavřené plotem, je určené pro malé cyklisty zhruba od pěti let věku. „Vyžití zde najdou určitě zkušení bikeři i děti s odrážedly. Pán, který nám hřiště buduje, zde měl s sebou i tříletou holčičku, která tady řádila na odrážedle,“ usmíval se starosta.

Okruh tvoří vlny a klopené zatáčky. „Lze ho tedy projíždět naprosto bez šlapání, prakticky jen díky pumpování. Nikde v okolí se nic podobného nenachází. Podle stavitelů bude náš pumptruck jedním z těch větších v republice, ne-li v Evropě,“ překvapil Petrásek.

Ilustrační foto.
Hustopečský domov důchodců? Stavba může začít už na podzim

Za dobrý nápad označila projekt i dvojnásobná maminka Silvie Ondrůjová z Rakvic. „U nás v Rakvicích se něco podobného mělo taky stavět, ale nevím, v jaké je to nyní fázi. Zajímalo by mě, jestli tam s menšími dětmi budeme moci jít. Protože se bojím, aby tam později nechodili spíš větší puberťáci. To by pak menší děti měly smůlu. Já si to umím představit i jako super závodní dráhu pro odrážedla,“ usmívala se mladá žena.