Navzdory ostrému slunci předvádí ženy energická čísla nejrůznějších tanečních variací. Z blízké lavičky skryté pod slunečníkem tomu přihlíží například Petra Brázdová Hartmanová z Trnového Pole na Znojemsku. V kempu byla naposledy před dvanácti lety. A nestačí se divit. „Velmi se to tady posunulo k lepšímu. Jsem z toho překvapená. A dnešní program? Ten vypadá hezky připravený,“ pochvaluje si žena výběr sobotního výletu.

Po tanečnicích z Valtic se na podiu postupně objevují Eric Clapton cover band alias Blues BazAar, Martin Šafařík, Poetika, Debbi nebo The Gardeners. „Všechno klape podle plánu,“ těší produkční kempu Marcelu Čáslavovou ze společnosti Pasohlávecká rekreační.

Skladbu závěrečné show tady připravili na míru rodinám stejně jako lidem mladším i odrostlejším. Poprvé ji spojili s Kukuřicobraním. „Jednoho krásné dne mě napadlo, že jsme se kukuřici ještě nevěnovali. To jsem ale nevěděla, že letos budou všechna pole suchá,“ líčí Čáslavová s trpkým pousmáním.

Kempem v tu dobu chodí maskot v kostýmu kukuřice, koupit si lze i řadu kukuřičných výrobků.

Show vyplněná tancem a hudbou patří k nejvýznamnějším akcím v programovém kalendáři Merkuru. Symbolizuje přelom k méně hektickému období. „Ještě máme před sebou jedno promítání letního kina a jeden koncert kapely, ale tím program vyčerpáme. Kemp jinak bude návštěvníkům otevřený do jednatřicátého října,“ dodává produkční Merkuru.