Po finanční pomoci a nabídce ubytování ukrajinským uprchlíkům Břeclavští oznámili, že připravují na podporu válkou zmítané země benefiční koncert. Ten se v kině Koruna uskuteční v neděli šestého března. Operní arie zazpívá ukrajinský muzikant Jurij Kruglov, kterého na varhany doprovodí Jan Král. Koncert začne ve tři hodiny odpoledne.

Molotovův koktejl.
Molotovovy koktejly dělají i kněží, říká o válce zdroj brněnské novinářky Deníku

Humanitární pomoc posílají také Valtičtí. „S rostoucími obavami všichni ve Valticích sledujeme eskalaci válečného konfliktu na Ukrajině a uvědomujeme si, v jaké situaci se dnes nacházejí obyčejní Ukrajinci. Město Valtice se rozhodlo přispět částkou dvacet tisíc korun na konto Člověka v tísni. Prostředky budou použity na humanitární pomoc obětem ozbrojeného konfliktu, lidem na útěku, uprchlíkům, na ochranu ohrožených rodin a jednotlivců. Tak jako oni i my si přejeme, aby nesmyslná válka skončila tak rychle, jako začala,“ stálo v prohlášení vedení města na oficiálním profilu na sociální síti Facebook.

Do žluto-modrých barev se oděly také Hustopeče a Mikulov. „Na podporu Ukrajiny jsme vyvěsili z radničních oken ukrajinskou vlajku, kterou nám věnoval Jevhen Petušynskyj, jenž v Mikulově pracuje. Děkujeme,“ napsali z radnice k příspěvku na sociální síti Facebook. Mikulovská radnice také vyhlásila humanitární sbírku. Sběrné místo je v budově tamního centra volného času ve Vrchlického ulici.

Zdravotnický materiál, léky, ale také spacáky, karimatky či teplé a termo oblečení na pomoc lidem na Ukrajině mohou přinášet i lidé v Hustopečích. A to do dobročinného obchůdku Narana v Kollárově ulici.