Podle starosty jsou ohlasy kladné. Možná i proto, že ani v zimě nemají čas lenošit. Místo volejbalu, fotbalu a tenisu si na něm totiž mohou zabruslit.

„Hřiště se snažíme plně využívat. V létě si lidé chodí zahrát například tenis. Pořádáme dokonce volejbalové nebo fotbalové turnaje. No a v zimě plochu zaledňujeme. To proto, aby si na ní lidé mohli zabruslit či zahrát hokej,“ usmíval se kašnický starosta Pavel Přibyl a doplnil, že vedle sportoviště nechali tamější postavit také hřiště pro ty nejmenší a jejich rodiče.

„Samozřejmě, že se víceúčelové hřiště musí řídit určitými pravidly. Proto zaměstnáváme správce, který se o něj stará a má i klíče. Kašničtí, kteří mají zájem si zasportovat a mohou přijít a klíče si u správce jednoduše vyzvednout,“ řekl starosta.

Sportoviště, které se nachází za budovou bývalého obchodu přímo naproti kašnické radnici, stálo něco přes dva miliony korun.

„Když jsme chtěli žádat o dotaci Jihomoravský kraj, kloboucká škola, do níž dojíždí většina dětí z Kašnice, nám odmítla dát souhlas na grant s tím, že vlastní hřiště už mají. Museli jsme to tedy řešit jinak. Nakonec se nám podařilo peníze získat od státu,“ vzpomínal na nepříjemnosti Přibyl.

Podle jeho slov jsou ohlasy obyvatel obce na hřiště veskrze pozitivní. „Myslím si, že sportoviště lidé využívají dostatečně. Teď je chladno, takže už jsou tam k vidění méně. Ale v létě je tam neustále obsazeno,“ byl spokojený s nápadem na vybudování hřiště starosta.

Jak dodal, tamější by ve zvelebování obce rádi pokračovali. „Bohužel se náš roční rozpočet pohybuje okolo dvou milionů. Takže peníze chybějí,“ krčil rameny.