Další díly seriálu
Rozhovor se starosty najdete ZDE

Loňské komunální volby ale lidovci v Hlohovci opět vyhráli a obec má staronovou starostku. Díky koalici, na které se KDU-ČSL dohodla s občanskými demokraty.


Cítíte návrat do starostovského křesla jako určitou satisfakci?
Nevím, nejsem schopná se na to takto dívat. Původně jsem vůbec neuvažovala o tom, že bych se chtěla na obecní úřad vrátit. Hodlala jsem sice znovu kandidovat, ale rozhodně ne na předních pozicích. Nakonec jsem se však znovu stala jedničkou, protože na první místo se nikdo moc nehrnul. To, že jsem nakonec opět starostkou, ovšem jako satisfakci vážně nepociťuji, ani nechci. Možná to na někoho může tak působit, ale není to odraz reality.

Nepřemýšlela jste nad tím, jestli by nebylo přece jenom lepší dát příležitost někomu novému?
Přesně s takovou myšlenkou jsem před volbami předstoupila před přední členy naší kandidátky. U konkurence samozřejmě ne, to by nemělo žádnou logiku. Řekla jsem jim, že nechci a nemám v úmyslu se vrátit a kandidovat na pozici starostky. Opakovala jsem to několikrát. Pokud by někdo chtěl, měl tu možnost stát se jedničkou lidovecké kandidátky. Nikdo toho ale nevyužil. Přesto jsem přesvědčená, že jsou kolem mne lidé, kteří by funkci starosty obce bez problémů zvládli. Je to možná otázka příštích let.

Chcete nyní dělat něco jinak než dříve?
Určitě ano. Když jsem hodnotila své předcházející působení na obecním úřadě i v zastupitelstvu, přišla jsem na to, že by pro mě, ale zejména pro obec bylo prospěšné snažit se zapojit do práce na obci více lidí. Musím se to naučit, uvědomovat si to a skutečně to tak dělat, více rozdělovat úkoly. Je to takové mé drobné osobní předsevzetí. Jinak ale nic zásadního měnit nechci, můj pohled na rozvoj obce je stále stejný.

Jaká bude spolupráce s ODS, vůči které jste se po celé minulé období vymezovali v opozici?
Nebyli jsme v žádné destruktivní opozici. Ostatně rozvoj obce navazoval na to, co bylo ve výhledu za nás, v předcházejících volebních obdobích. Žádný zásadní názorový rozpor nevidím ani teď, i my navazujeme na práci vykonanou minulou koalicí. S ODS jsme se domluvili na těsné spolupráci a já bych byla ráda, kdyby byla pohodová a plodná. Nedívám se na minulost, kdybychom se měli otáčet a vytahovat věci, které nás dříve rozdělovaly, nikam by to nevedlo. Volič si vybral, nějak to nastavil. Všichni nabízíme službu voličům, ne vlastní samolibosti, tak to beru. A myslím si, že i místostarosta Pavel Kašník za ODS.

Kdo je Marie Michalicová

* narodila se 5. února 1962 ve Valticích

* je svobodná a bezdětná

* na základní školu chodila v Hlohovci a v Lednici, po absolvování břeclavského gymnázia vystudovala přírodovědeckou fakultu Univerzity Komenského v Bratislavě, obor inženýrská geologie

* pracovala jako inženýrský geolog v Agroprojektu Brno a u Zemědělských staveb Brno, poté působila v Geodézii Brno, v letech 1994 – 2006 byla starostkou Hlohovce a poslední čtyři roky vedla u Lesů ČR v Židlochovicích majetkového oddělení

* do KDU-ČSL vstoupila v roce 1992, je členkou okresního výboru strany

* mezi její koníčky patří pěší turistika, cykloturistika a také zpěv

CELÝ ROZHOVOR ČTĚTE V ÚTERNÍM VYDÁNÍ BŘECLAVSKÉHO DENÍKU ROVNOST