Pětidenní akce začala již ve čtvrtek pečením velikonočních beránků a perníků a oblíbeným hledáním vajíček na Kozím hrádku. V pátek se zábava pod Pálavou ponese zejména v duchu ochutnávek velikonočních laskomin a dobrých vín, ale i barvení a různorodého zdobení vajíček a kraslic. V hotelu Templ zahraje od sedmi večer domácí kapela Jazzpetit výběr svých oblíbených skladeb z jazzu, latiny a funky. Vstup bude volný.

Hrají i klezmer

Víkendový program už však počítá také s oživením Náměstí, na němž se bude od deseti do sedmnácti hodin hrát, zpívat, ale i nakupovat na řemeslném jarmarku. Kromě ukázek tradičních řemesel si budou moci zájemci zkusit uplést pomlázku nebo vyzdobit kraslici. V sobotním programu na Náměstí, jenž začne v jedenáct hodin, vystoupí dětské národopisné soubory Palavánek a Palavěnka i dospělý soubor Pálava. Folklorní noty se bude držet hodinu po obědě také domácí cimbálová muzika Kasanica a folklorní krůžek Pohárek z Týnce. Ve tři hodiny odpoledne naváže multižánrová cimbálka Midnight Coffee Session z Brna, která se nebojí ani swingu či židovského klezmeru. Hudební program uzavře brněnská country kapela Zimour.

V Eat Art Gallery budou v sobotu od deseti hodin péct mazance, velikonoční hnízda s vajíčky a zapékat šunku do chleba. Nad východní terasou zámku se budou už od dopoledne prohánět draví ptáci, na Lormově náměstí se zase bude hodinu po poledni číst z Bible. Velikonoční pochutiny a víno opět zaplní celé centrum města a jeho podniky. Zkrátka samozřejmě nepřijdou ani děti. Pouliční divadlo Kašpárkův svět sehraje v jedenáct hodin v galerii Konvent pohádku O princezně Rozmařilce, ve dvě hodiny tam pak přidá i pohádku Když se čerti ženili. Vstup bude volný.

Hrobka i Turold

Ve znamení vína a velikonočních zvyků se ponese i nedělní zábava. Náměstí rozezní od jedenácti hodin ženský pěvecký sbor z Březí, poté dechová hudba Mikulovanka a dvě jazzová tělesa Junior Band a Free Day Band z tamní základní umělecké školy. O půl třetí zazpívá známá folková zpěvačka Pavlína Jíšová se svými přáteli a na závěr zahraje domácí rocková kapela Denwer. Stejně jako po celých pět dní budou i v neděli přístupné mikulovské památky včetně zámku, Ditrichštejnské hrobky, Kozího hrádku s vyhlídkou, židovských památek či jeskyně Na Turoldu. Na Velikonoční pondělí Mikulov nabídne kromě ochutnávek vín také svatou mši nebo prohlídku města.