Premiérově do Mikulova totiž zavítá nyní už 6. ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů, který začíná ve čtvrtek, poslední film by měli pořadatelé promítnout v sobotu večer.

Místem konání se stane nově otevřený Kinoklub v prostorách městského kina. „Jsem velice potěšen, že jižní Morava má svého druhého zástupce v rámci tohoto festivalu. Prozatím to bylo jen Brno. Myslím, že návštěvníci se mají i tentokrát na co těšit,“ nechal se slyšet ředitel festivalu Jiří Kráčalík.

Celkem mohou diváci vidět zhruba čtyřicítku filmů, a to z šestnácti zemí světa. Už ve čtvrtek v osmnáct hodin na ně čeká kupříkladu adrenalinový snímek, který se odehrává v podzemních ledových dolech, v pátek zase na odvážný kousek kameramana, jenž přeletěl celou Jižní Afriku na rogalu.

„Je to výběr toho nejlepšího. Musím říct, že mikulovský festival nabídne několik skvostů. Velmi zajímavý je film o trpasličích domorodcích Bambuli v Kongu. Představte si, že ti, co to natáčeli, se museli čtrnáct dnů prodírat džunglí,“ láká Kráčalík na sobotní dobrodružství na plátně.

Vstupné na jeden promítací blok je padesát korun, studenti a děti mají dvacetikorunovou slevu. Zájemci si mohou navíc zakoupit i permanentku na všechny promítací bloky, a to v ceně tři sta korun.

Program Mezinárodního festivalu outdoorových filmů