Protože v úterý odpoledne nad Mikulovem mírně mrholilo, i oni s chutí využili letošní novinku. Tou je vyhřívaný stan přímo u ledové plochy. „Je lepší, když se lidé mohou převléct a přezout v teple, odložit si tady věci. Když náhodou zapršelo, měli pak všechno mokré. Především děti bývají po bruslení zpocené,“ zdůvodnil správce kluziště Miroslav Králík.

Požár v Břeclavi zničil budovu, která zřejmě sloužila jako sklad.
FOTO: Oheň spolkl střechu budovy v Břeclavi, hasiči museli počkat na nakladač

Cena je stejná jako loni. „Za bruslící blok, tedy o víkendu za celé dopoledne nebo odpoledne a v týdnu za celé odpoledne, zaplatí lidé osmdesát korun na osobu,“ sdělil Králík s tím, že přijít mohou i zájemci bez vybavení. Brusle i helmy si totiž u obsluhy můžou zcela zdarma vypůjčit.

Lidé z Mikulova a okolí si mohou přijít zabruslit každý všední den odpoledne v čase od půl čtvrté do šesti. O nedělích pak vždy dopoledne v čase od desíti do dvanácti a od dvou do šesti odpoledne.

Zdroj: Deník/Iva Haghofer

Dopoledne jsou ve všední dny vyčleněná školám. Ty mikulovské mají ledovou plochu k dispozici po předchozí domluvě zdarma. „Školy z okolí, které by měly zájem kluziště využívat, se mohou spojit s vedením Základní školy Hraničářů. Věřím, že se s panem ředitelem dohodnou jistě na ceně i času,“ poradil správce kluziště.