„Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě,“ přivítal rozhodnutí odborné poroty starosta Mikulova Rostislav Koštial. „Nové stránky nám připravovali profesionálové. A odvedli perfektní práci, a to jak co se týče grafiky, tak i moderního provedení a celkové úpravy,“ pochvaloval si.

Podle něj nejsou současné webové stránky města ničím příliš zvláštní ani výjimečné. „Některé obce tam mají třeba překlad do čínštiny. Takové perličky u nás nenajdete. Máme stránky udělané prostě tak, aby co nejlépe sloužily potřebám občanů. Jsou přehledné, jednoduché a aktuální,“ vyjádřil se Koštial.

Vítězství v krajském kole soutěže přivítal i z toho důvodu, že vedení města kvůli nové podobě webu loni „válčilo“ s některými mikulovskými zastupiteli. Nové stránky na internetové síti totiž městskou pokladu přišly na téměř půl milionu korun. „Když to řeknu nadneseně, rodilo se to v bolestech,“ přiznal starosta.

Do jedenáctého ročníku soutěže se na jižní Moravě přihlásilo třicet obcí a měst. Do celostátního kola postoupily kromě Mikulova i Petrovice na Blanensku, první v kategorii obcí. Celkového vítěze soutěže vyhlásí šestého dubna v Hradci Králové.

(hub, šup)