V ulicích se uskuteční řemeslný jarmark a vystoupí řada kapel a folklorních souborů. „Nebudou chybět ani kostýmované prohlídky," informovala Lenka Křivánková z pořádající společnosti Mikulovská rozvojová.

Na nadcházející svátky se návštěvníci mohou naladit ve čtvrtek při odpoledním workshopu v Eat art gallery, kde společně upečou velikonoční beránky a perníčky. „Děti si určitě nenechají ujít oblíbené hledání velikonočních vajíček, které od šestnácti hodin pořádá Dům dětí a mládeže na Kozím hrádku," uvedla Křivánková.

Milovníci pěší turistiky si v pátek vyšlápnou na Svatý kopeček a večer navštíví Dietrichštejnskou hrobku. Tam je čeká komentář průvodců v dobových kostýmech. Večer uzavře koncert kapela Jazzpetit v hotelu Templ.

Brány velikonočního jarmarku se otevřou v sobotu v deset hodin. „Návštěvníci se setkají s ukázkami tradičních řemesel i velikonočních rukodělných technik, jako je pletení pomlázek, zdobení kraslic a perníčků. Hudební a taneční program zahájí velikonoční pásmo v podání dětí 
z Národopisného souboru Palavánek a Palavěnka. Dále se vystřídá Národopisný soubor Pálava, cimbálová muzika Kasanica a folklorní krůžek Pohárek," vyjmenovala žena. Na pódiu vystoupí i brněnská skupina Midnight Coffee Session a country skupina Zimour.

Ti nejmenší se budou bavit hlavně v Galerii Konvent, kde pro ně Dům dětí a mládeže připravil dílničky. „Tentokrát budeme vyrábět různé velikonoční dekorace, " upřesnila Alena Židelová z Domu dětí 
a mládeže. Dění zpestří i pouliční divadlo Kašpárkův svět.

Svoji odvahu a šikovnost 
v boji si můžou děti vyzkoušet na zámku při ukázkách rytířského turnaje.

Také velikonoční neděle bude patřit jarmarku a vystoupením. Představí se Ženský pěvecký sbor z Březí, dechová hudba Mikulovanka. Program zakončí rocková kapela Denwer. (ber)

čtvrtek15.00 pečení v Eat Art Gallery
16.00 hledání vajíček, Kozí hrádek
pátek15.00 zdobení kraslic, Eat Art Gallery
19.00 Jazzpetit, hotel Templ
sobota10–17 Velikonoce na náměstí
11.00 divadlo, galerie Konvent
11–16 dílničky, galerie Konvent
neděle10–16 Velikonoce na náměstí
11–16 dílničky, galerie konvent