„V kontrastu s tradičními velikonočními jarmarky ostatních obcí jsme se letos rozhodli nabídnout občanům i návštěvníkům něco nového, jedinečného, co široko daleko není k zažití. Přicházíme s přidanou hodnotou. Když slavit jarní svátky v Mikulově, tak se vší parádou a celý prodloužený víkend,“ uvedla radní a předsedkyně komise pro kulturu, sport a volný čas Marie Leskovjanová.

Velikonoční rej vypukne na Bílou sobotu v deset hodin dopoledne. Náměstí bude patřit národopisu, country i folku. Tržnici zaplní stánky s kanafasovými panenkami, paličkovanými i drátkovanými výrobky, Náměstí provoní koření nebo třeba trdelníky.

Velikonoční hrátky budou vévodit Vrchlického ulici. „Připravujeme trakařový slalom, hod pétangovou koulí i natahování koštýřem. Soutěží se o ceny,“ prozradila Petra Borůvková z Hotelu Galant. K vidění bude mimo jiné ohrádka s kůzlaty, jehňaty i housaty.

Pod vedením domu dětí a mládeže si ratolesti v zámeckém parku se skákacím hradem vyrobí košíčky z proutí a vydají se po stopách velikonočních vajíček. Dospělí by si neměli nechat ujít degustaci u Obřího sudu. „Na výběr bude přes sto vín z pálavského regionu,“ doplnila Borůvková.

Prázdné nezůstane ani pódium kinosálu. Bavorské ochotnické divadlo tam vystoupí s inscenací Privátní blázinec s dobrodružstvím a hudbou. Skupiny Horizone a Cortis zase roztančí hosty na Velikonoční rock parádě v kinoklubu.

DANA SMRČKOVÁ