Pro lidi, kteří v ulici Na Jámě bydlí, už je více jak půl roku nemožné odstavit auto před svým domem nebo si zajet do garáže ve dvoře. Jejich ulice je totiž kvůli opravě havarijního stavu kanalizace z obou stran v podstatě odříznutá od zbytku města. Společnosti Vodovody a kanalizace Břeclav, která prostřednictvím externí firmy opravu zajišťuje, totiž ztěžuje podmínky jak podloží, tak podsklepení ulice nebo její šířka.

Lidí bydlících v ulici Na Jámě se dotýkají omezení souvisejícíse stavebními pracemi na rekonstrukci vodovou a kanalizace. „Práce provádíí firma VaK Břeclav. Vzhledem k tomu, že stavbu provází komplikace související se složitostí území, a termín výstavby se prodlužuje, rozhodlo se město Mikulov vyjít vstříc obyvatelům této ulice a poskytnout jim parkovací oprávnění na jeden rok zdarma,“ sdělil Deníku místostarosta města Ivo Hrdlička.

Obyvatelé ulice dříve běžně svoje auta parkovali buď na vlastním pozemku, nebo si pořizovali roční parkovací oprávnění umožňující stání na vymezených komunikacích. „Na roční parkovné zdarma od 1. listopadu letošního roku do konce října příštího roku mají nárok fyzické osoby, které mají místo trvalého pobytu nebo jsou vlastníkem nemovitosti v ulici Na Jámě, a to v úseku od Lormova náměstí po křižovatku s ulicí Střelnická,“ upřesnila mluvčí mikulovské radnice Markéta Ničová s tím, že úlevu chystají i pro podnikatele.

Koněvova ulice v Mikulově.
VIDEO: Přejmenování Koněvovy ulice v Mikulově. Lepší doba už nebude, zaznělo

Oprava tři sta šedesát metrů dlouhého úseku bude stát více než čtrnáct a půl milionu korun. „Potýkáme se se ztíženými podmínkami, které jsou dány mimo jiné složitým geologickým podložím, stísněnými dispozicemi nebo podsklepením této ulice. Jeden ze sklepů byl stavebními pracemi narušený. Tato skutečnost způsobuje nepřístupnost ulice v jednom z vjezdů,“ uvedla v polovině září mluvčí firmy Eliška Windová.

Zdroj: Deník/Iva Haghofer

Autem mohou do části ulice Na Jámě místní projet od Střelnické. Zcela neprůjezdná je však část od Brněnské.

Práce na opravě kanalizace mají skončit až v prosinci. „Skluz je způsobený především narušením sklepa, kvůli kterému nelze zásadně navýšit množství techniky a pracovníků. Zhotovitelská firma však přislíbila dokončení co nejvíce urychlit. Snížení komfortu pro obyvatele nás mrzí, nicméně funkční kanalizace v ní je především v zájmu jich samotných,“ upozornila tehdy mluvčí Windová.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková