Příjemné zpestření výletu představuje specializované tržiště pro Lucii Chalupníkovou z Prahy a její kamarádky. „Přijely jsme do Mikulova na výlet, hlavně za vínem a přírodou. Sýrový trh se mi moc líbí, je to příjemné překvapení. Ochutnáváme a nakupujeme, ať máme něco dobrého domů,“ říká s úsměvem Chalupníková a míří k dalšímu stánku.

S kamarády prochází mezi stánky také Jan Matajzlík ze slovenského Prešova. Vedou svoje bicykly a v rukou jim přibývá balíčků a lahví vína. „Do Mikulova jezdíme celkem pravidelně, protože je to malebné městečko s příjemnou atmosférou. Tentokrát jsme pořídili i nějaké nákupy, sýry jsou tu zajímavé, a k nim za poslední peníze i nějaké víno,“ vypráví pobaveně Matajzlík.

Dopolední vycházku na trh si naplánovala i další z návštěvnic. „Věděla jsem z internetu, že tu tenhle festival bude, zrovna když sem míříme na výlet. Na jižní Moravu jezdíme pravidelně, tak jsme tentokrát zamířili do Mikulova,“ řekla žena ze středočeského Sedlece, která se představila jen jako Věra.

Rušný víkend za pultem pro sýraře znamená víc než jen slušný obchod. „Pro sýraře je to vrchol sezony a nejlepší sýrový festival, jaký v republice máme. A také sem z celé republiky jezdí lidé, kteří sýry milují,“ nešetřil chválou místní mikulovský sýrař Dušan Klimeš.

Poněkud kritičtěji mluvila Marie Pelánová z Jezeřan Maršovic na Znojemsku. „Lidí chodí skutečně hodně, včera jsme měli skoro vyprodáno. Mrzely mě jen některé nedostatky v organizačních záležitostech,“ podotkla Pelánová z kozí farmy, která prezentovala mimo jiné své sýry vyznamenané oceněním Regionální potravina.

Velmi spokojeně mluvila Jana Jesenská ze statku Hrdlička z Brníčka na Jesenicku. „Sýrařina je velká dřina a když vám během jednoho odpoledne pár stovek lidí řekne, že máte výborné sýry, je to velké povzbuzení,“ pochvaluje si Jesenská. Sýrům z Brníčka se dobře vedlo i mezi odborníky. „Daří se nám vyhrávat některou z cen každý rok, letos to bylo první místo s našimi klasickými zrajícími sýry,“ doplnila Pelánová. Vedle klasických sýrů zkouší sýraři z Brníčka i různé zvláštnosti. Některé sýry vyrábí s konopným semínkem, další voní po levanduli. „Levandule je už trochu sýrařský extremismus, ale kdo má levanduli rád, pochutná si. Konopáky jsou naše originální receptury, zejména u zrajících sýrů mění pozoruhodně jejich chuť,“ popisuje Jesenská.

S nápadem na levandulový sýr přišel Lukáš Drlík z levandulového statku v Bezděkově na Šumpersku, který se na festivalu také představuje „Levandule milujeme a dáváme je do všeho. Ne všechno se osvědčí, ale zrovna sýry jsou myslím výborné a co teprve, kdybyste ochutnali naše nové klobásky s levandulí,“ vypráví zapáleně Drlík.

Rušno je i kolem stánku Statku Tři srdce z Ruprechtova na Vyškovsku. „Soutěže se účastníme potřetí, na trhu máme stánek podruhé. Vracíme se proto, že tu jsou příjemní lidé, pěkná atmosféra a výborné prodeje. A zejména s pařenými sýry se nám daří vždycky uspět v některé z kategorií do třetího místa,“ hodnotí Magda Sackmauerová z rychtářovského statku.

Spokojený je i hlavní organizátor. „Léta jezdím na obrovský sýrařský festival do Itálie. Dlouho jsem věděl, že chci něco podobného udělat i u nás v Mikulově. A ze skromných počátků jsme se dostali na dvoudenní slavnost, kterou díky podpoře města a dalších partnerů můžeme pořádat u nás na mikulovském náměstí. Za dva dny se přišlo podívat na šest tisíc lidí,“ řekl Martin Hrabec z organizace Slowfood Pálava.