Autoři petice žádají vedení města Mikulova, aby zastavilo proces rušení označení hlavních, a vedlejších silnic ve městě, tak jak byl dosud zaveden, a vrátilo značení do původního stavu před prvním červencem letošního roku.

„Odborníci údajně tvrdí, že jsou křižovatky, kde se uplatňuje pouze pravidlo pravé ruky, bezpečnější. Tito teoretici opomíjí lidský faktor. Ti, kteří těmito křižovatkami projíždí prakticky celý život, mají a dlouho budou mít zažité vzorce chování, které počítají s existencí hlavní komunikace," uvedli za petiční výbor Silvie Pelant Janatová, Viktor Frank a Vojtěch Jedlička.

Podle nich tito řidiči budou pro provoz v těchto místech i do budoucna nebezpeční.

Problém v Pavlovské ulici

Lidé mohou petici podepsat na pěti místech ve městě, je zveřejněná také na webovém portálu státní správy. Obyvatelé i jiní řidiči mohou petici podepsat do pondělní šesté hodiny večer.

Problém vzniká podle odpůrců nových změn v dopravě především Pavlovská ulice, která byla dosud ulicí s označením hlavní. „Představte si, že zde bude muset autobus na krátkém úseku třeba čtyřikrát přibrzdit a znova se rozjet, aby mohl dát přednost zprava autům vyjíždějícím z malých uliček. To je přece hloupost,“ kroutil hlavou Frank. Situace se podle autorů petice netýká pouze Pavlovské ulice.

Nespokojení obyvatelé města už docílili jednání se zástupci radnice. „Vedení města bere na vědomí nespokojenost obyvatel s některými úpravami nového dopravního systému ve městě a aktivně na tuto situaci reaguje. Odborná pracovní skupina ve spolupráci s vedením města monitoruje zavedení nového parkovacího a dopravního systému a průběžně situaci vyhodnocuje. Vedení města navázalo spojení s organizátory protestů a naplánovalo společné jednání, během kterého vyslechne všechny předložené náměty,“ informovala v první polovině týdne mluvčí radnice Markéta Ničová.

Nadále pokračuje sběr podnětů od obyvatel prostřednictvím speciální emailové adresy. „Městská policie průběžně sleduje dopravní situaci v celém městě a komunikuje ji s vedením,“ poznamenala Ničová.

Mikulovští vyrazili na protestní jízdu. Radnice bude s organizátory jednat | Video: se svolením autorů