Druhým týdnem se řidiči potýkají s omezením v dopravě na průjezdu Mikulovem. Státní silničáři tam dávají do pořádku úsek silnice první třídy číslo 52 od kruhového objezdu u Billy až po křižovatku s obcí Březí. Zcela neprůjezdný je nadále směr od Rakouska. V opačném směru nyní svádí řidiče dopravní značení do již rekonstruovaného levého jízdního pruhu.

Anglický způsob jízdy však mnohým z nich působí potíže, a na okružních křižovatkách tak poněkud zmatkují. Přímo na místě se o tom přesvědčila i redaktorka Deníku. Řidiči si nebyli jistí především na první okružní křižovatce u čerpací stanice Shell a hotelů Zámeček a Marcinčák.

O zmatcích v Mikulově informoval Deník už ZDE.

„Tento kruhový objezd by nyní měl dočasně fungovat jako běžná křižovatka. Auta jedoucí od Březí na něj vjedou přímo, projedou jej rovně a napojí se do zrekonstruovaného levého jízdního pruhu na Vídeň. Auta, která vjíždějí od hotelu Maroli nebo od Lidlu, jim tedy dávají přednost. Buď se stočí hned za nimi doleva na Vídeň, nebo pokračují po kruhovém objezdu dál,“ popsal Luděk Pazourek, vedoucí břeclavského dopravního inspektorátu.

Provoz může být spuštěný již o pár dní dříve

Řidiči, kteří se na kruhový objezd naopak napojí od čerpací stanice Shell a hotelů Zámeček a Marcinčák, pak buď zvolí výjezd na Rakousko, jak jsou zvyklí, a značkami se záhy nechají navést do zrekonstruovaného jízdního pruhu, nebo pokračují dál. „Musejí být ale obezřetní, protože je přímo na kruhovém objezdu umístěná stopka,“ podotkl Pazourek.

close Oprava průtahu Mikulovem pokračuje druhou etapou. info Zdroj: Deník/Iva Haghofer zoom_in Oprava průtahu Mikulovem pokračuje druhou etapou.

Trpěliví a pozorní musejí být řidiči ještě několik dní. Oprava obou pruhů silnice na průtahu Mikulovem má být kompletní v úterý 25. června. Podle zhotovitele není vyloučeno, že provoz bude spuštěný již o pár dní dříve.

Rekonstrukce, která zahrnuje pouze výměnu svrchní asfaltové vrstvy, spolkne deset milionů korun. „Vedení provozu zůstává neměnné, silnice je stále jednosměrná a provoz vedeme pouze směrem na Vídeň. Jen tedy v levém jízdním pruhu,“ podotkla mluvčí státních silničářů Lucie Trubelíková.

V opačném směru řidiči uzavřený úsek nadále projíždějí po objízdných trasách. Ty vedou ulicemi Valtická, Vídeňská, Komenského, 22. dubna a Brněnská.

Oprava se týká i kruhového objezdu u Billy. Ten je nyní průjezdný na semafory tak, aby na něj mohla najíždět auta z vedlejších silnic.

PODÍVEJTE SE: Vinařská rezidence v Pavlovicích má být výjimečná, nápad se osvědčil v Alpách

Vinař Pavel Lacina o výstavbě a plánech. | Video: Deník/Iva Haghofer