„Již tradiční akce se uskuteční nejen na mikulovském Náměstí, ale i na sídlišti či zámku,“ uvedl Dominik Ryšánek z Mikulovské rozvojové.

Slavnosti města Mikulov odstartují v pátek 17. května. V podvečer se na náměstí usídlí jarmark, který doplní hudební číslo Quanti Minoris a šermířské taškařice. Na zámku si pak mohou návštěvníci večer užít muzejní noc se vstupem zdarma.

Výběr z programu slavností:

17. května, 18:00 až 22:00 - Muzejní noc na zámku

18. května, 10:00 - slavnostní zahájení na náměstí

18. května, 18:45 až 19:00 - Alex Dowis na náměstí

18. května, 19:45 až 20:45 - O5 a Radeček na náměstí

19. května, 12:00 až 13:00 - Jazzpetit Q na náměstí

V sobotu budou slavnosti pokračovat, a to už před polednem. Od deseti hodin se mohou lidé těšit na slavnostní zahájení s představiteli města a pokračování jarmarku. Až do odpoledne bude pódium patřit dětským vystoupením.

„Program je postaven především na našich dětech z mateřských a základních škol, své dovednosti představí i soubory ze Základní umělecké školy Mikulov a tanečníci z Domu dětí a mládeže Mikulov,“ upřesnila ředitelka Mikulovské rozvojové Petra Bakó.

Před pódiem by měli být od půl čtvrté všichni fanoušci hudby, na náměstí se vystřídají kapely Cover creation, Šrouby a Matice, O5 a Radeček a The Gardeners.

Kvalita plodů jahod by měla být letos více než dobrá. Na množství by jich však mohlo být méně
Úrodu jahod v Šakvicích ochrání před mrazem speciální mlžné dělo

Připomeňtě si slavný hit kapely, která vystoupí v Mikulově:

Zdroj: Youtube

Blok koncertů na patnáct minut přeruší výtvarník Alex Dowis, finalista soutěže Česko Slovensko má talent, se svojí rychlokresbou. „Na pódiu při takzvaném speedpaintingu nakreslí obraz, který v druhé polovině letošního roku půjde do dražby na dobrou věc,“ dodal Ryšánek.

Výtvarník do Mikulova navíc nepřijede poprvé. „Jsme nadšení, že se nám podařilo s Alexem domluvit na letošní spolupráci, naposledy k nám zavítal na Pálavské vinobraní v roce 2015. Ohlasy byly krásné, dodnes na to řada lidí u nás vzpomíná,“ doplnila ředitelka Bakó.

Vinařský Wimbledon zná své šampiony
Vinařský Wimbledon zná své šampiony. Ocenil vinařství z Pavlova i Rakvic

V zámecké zahradě si rovněž v sobotu nejen místní vychutnají růžová a perlivé vína moravských i českých vinařů, prostory zámecké oranžerie zaplní řemeslný jarmark. Lormovo náměstí rozezvučí cimbálová muzika, v Galerii Efram mohou lidé zavítat na výtvarný workshop pod vedením mikulovské malířky Sylvy Chludilové.

V neděli bude pokračovat na náměstí jarmark, který doplní koncerty kapel Mošny a Jazzpetit Q. Slavnosti zakončí promítání snímku Garfield ve filmu v městském kině.

Podívejte na to, jak výtvarník Alex Dowis maloval světlem v americké talentové soutěži:

Zdroj: Youtube