Letošní turistickou sezónu zahájilo symbolické přestřižení pásky u všech čtyř vstupů na historické náměstí. „Návštěvníkům našeho města přeji, aby z Mikulova odjížděli plni skvělých zážitků. A na nás, Mikulovské, apeluji, abychom turistům poskytovali maximální servis a dobré zázemí, protože jedině tak si z našeho města odvezou dobré dojmy a budou se k nám rádi vracet,“ řekl Miroslav Šuta, který otevřel náměstí za Klub podnikatelů.

Pásku přestřihl také starosta Rostislav Koštial, ředitelka společnosti Mikulovská rozvojová Markéta Sojková a první muž regionálního muzea Petr Kubín.

Oslavy příchodu jara spojené s velikonočním jarmarkem začaly v Mikulově už od rána. Na pódiu se vystřídaly dětské i dospělé soubory Národopisného spolku Pálava, lidé si pobrukovali s dechovou hudbou Mikulovanka, cimbálovou muzikou Píšťalenka a lidové písničky zazpíval i Mužský pěvecký sbor z Březí. Náměstí lemovaly téměř čtyři desítky stánků s nejrůznějším zbožím a na své si přišly také děti. Občanské sdružení 7dní a dům dětí a mládeže pro ně připravily dílničky s výrobou velikonočních oz­dob.

Odpoledne pak děti zaplnily zámeckou zahradu, aby prohledaly všechna její zákoutí a za nalezená vajíčka si odnesly sladkou odměnu. Pro dospělé byl zase připraven koncert Růžencové sonáty se slovem herce Ladislava Lakomého v Dietrichštejnské hrobce.