„Projekt chceme realizovat v tomto a příštím roce,“ sdělila místostarostka Mikulova Ilona Žišková Vágnerová. „Galanta navíc není od Mikulova daleko a zjistili jsme, že Galanťané se opravdu chtějí družit,“ dodala místostarostka.

Galanta s Mikulovem začala úzce spolupracovat před dvěma lety. Od té doby pořádají obě města spoustu společných akcí ať na jedné, nebo na druhé straně státní hranice.

„Z peněz, které se nám podařilo získat, bychom chtěli zpestřit a obohatit některé již fungující akce, ale také nastartovat některé další,“ přiblížila Žišková Vágnerová, na jaké projekty peníze půjdou.

Právě jednou z nově připravovaných aktivit, na které nyní Mikulovští s Galanťany peníze použijí, bude akce s názvem Fotobraní. Ta se uskuteční v rámci projektu Kultura spojuje na české straně.

„Všechno je zatím pouze ve fázi příprav, ale naše představa je taková, že by se Fotobraní konalo u příležitosti Pálavského vinobraní a zúčastnit se mohou kromě profesionálních fotografů také lidé, které focení baví, ale neživí je. Mohli by ak vystavit a ukázat ostatním své fotografie Mikulova a okolí,“ popsala Žišková Vágnerová.

Jak dodala, inspirací pro Fotobraní bude podobná akce, která se už několik let koná v partnerské Galantě. „Až budeme vědět víc, určitě o tom budeme informovat,“ doplnila mikulovská místostarostka.