Ve dvou znich už se bylí, polovina ale zůstala nedostavěná. Znojemská firma dluží zálohy za byt, které vybrala přibližně od dvaceti lidí. Navíc městu nezaplatila pokutu více než čtyřicet tisíc korun za porušení smlouvy.

„Pozemky na výstavbu bytů firmě prodalo město. Pojistili jsme se kupní smlouvou, která vymezila firmě pokutu, pokud projekt včas nedokončí. Do bytů se měli jejich majitelé nastěhovat už vzáří loňského roku. Firma nám tak za nedodržení smlouvy dluží nejen čtyřicet tisíc, ale i úroky a penále,“ uvedl místostarosta Mikulova Eduard Kulhavý.

Firma je vsoučasné době vkonkurzu. Zastupitelé už odsouhlasili, že se sní budou soudit. Zoufalí jsou ale především lidé, kteří firmě svěřili své úspory. Jedněmi znich jsou i manželé Irena a Karel Provázkovi.

„Karlu Čižmářovi zfirmy jsme před dvěma lety zaplatili zálohu na dva byty ve výši tři sta padesát tisíc korun. Byty ale stále nejsou hotové a peníze nám nikdo nevrátil. Bojíme se, že o ně přijdeme,“ řekla Provázková.

Podle jejích slov jim Karel Čižmar už čtyři měsíce nezvedá telefon. „Tvrdil nám, že se o peníze nemusíme bát, že nám je za tu dobu zúročil už na půl miliónu. Už mu ale nevěřím. Jsme bez financí a psychicky to ustát není lehké. Uvažovali jsme dokonce o vymahači dluhů,“ uzavřela.