Jenže na pikantní záběry opilců či výtržníků se může kdokoliv podívat na internetových stránkách městské policie. A to se některým obyvatelům nezamlouvá.

Jak píše včerejší Mladá fronta Dnes, městu se může takové jednání hodně prodražit. Na základě stížnosti se totiž začne delikátními snímky zabývat Úřad pro ochranu osobních údajů.

„Zatím nás vyšetřovat nezačali. Prozatím jen obdrželi stížnost, že naše jednání je neetické. Soudím, že zákon neporušujeme,“ myslí si velitel mikulovské městské policie Jiří Hamerník.
Podle něj působí dostupné záběry na internetu jako výchovný prvek. „Ale my tváře aktérů i svědků začerňujeme, o tom se může každý přesvědčit. Asi se však pachatel na fotce pozná, což je dobře.“ zdůraznil Hamerník.

Pokud Úřad pro ochranu osobních údajů rozhodne, že strážníci v Mikulově jednají protizákonně, městskou kasu to může stát až několik milionů.
„Pokuty se neobáváme. Předběžně jsme vše konzultovali s lidmi, kteří stížnost budou projednávat. Jsou to mimo jiné ti stejní lidé, kteří nám schválili kameru na jednom problematickém místě v Mikulově,“ poznamenal šéf městské policie.

Souhlasíte s instalací kamer na veřejná prostranství?